«Tetra Pak» лінія утилізації продуктової тари

Дата: 23 Червня, 2021, Автор: , В рубриці: Без рубрики,Новини компанії, Коментарі: Коментарі Вимкнено до «Tetra Pak» лінія утилізації продуктової тари

Про УНІКАЛЬНУ ВИРОБНИЧУ ЛІНІЮ по переробці упаковок типу «Tetra Pak», яка два роки поспіль працює на картонно-паперовій фабриці ПАПІР-МАЛ, відомо далеко не усім у нашому поліському містечку, не говорячи про інші регіони України. Між тим подібне обладнання для утилізації картонних упаковок типу «Tetra Pak» та інших компаній, у яких ми звикли купувати пастеризоване молоко, соки та інші рідкі продукти харчування — мають тільки декілька підприємств на всю країну.
Ця яскрава і мегазручна для покупців упаковка, у якій будь-який продукт може зберігатися свіжим і смачним довготривалий час, містить, проте, полімерне покриття та алюмінієву фольгу, що не дозволяє після споживання продукції переробляти пакувальну тару звичним способом, як іншу макулатуру. А якщо її спалювати, чим, як не прикро, не гребують у багатьох куточках України, у повітря виділяються токсичні, дуже небезпечні для навколишнього середовища речовини, що неприпустимо в наш час високих технологій та боротьби за екологічно чисту планету. Відтак і стає в нагоді спеціальне обладнання для переробки упаковок типу «Tetra Pak», яке дозволяє відокремлювати хімічні домішки від паперової маси, і потім використовувати отриману сировину (окремо) для вторинної переробки, даючи упаковкам «Tetra Pak» нове життя в інших різновидах продукції.
Крім переробки використаної продуктової тари на виробничій лінії Tetra Pak також утилізують тонни браку з підприємств, які займаються виготовленням цих картонних упаковок довготривалого зберігання. А ще на Папір-Малі — переробляють на вторсировину рулони бракованих флізелінових шпалер та паперові одноразові стаканчики з полімерним покриттям.
Про запуск та роботу унікальної лінії детальніше розповідає начальник дільниці «Tetra Pak» Юрій КОВПАК.

На Папір-Малі є унікальна лінія з переробки
рідкісних видів макулатури з хімічними домішками

«Монтаж нової лінії по переробці упаковок типу «Tetra Pak» на Папір-Малі розпочався у травні 2019-го, а вже через 2,5 місяці ми запустили її в експлуатацію. До речі, збірку доставлених новітніх механізмів і пуско-налагоджувальні роботи проводили власними силами, використовуючи лише фотознімки змонтованого устаткування — це вдалося зробити у стислі строки, завдячуючи професіоналізму працівників за сприяння головного інженера Олександра Філоненка, тодішнього начальника основного виробництва Папір-Малу Олексія Клещова, технічного директора Андрія Перванюка.
Обладнання по переробці упаковок типу «Tetra Pak» — високої якості, австрійського, німецького та італійського виробництва. Працює 24 години на добу — виробничий процес безперервний. Будь-яка технічна несправність усувається у мінімальні терміни кваліфікованими фахівцями нашої дільниці або спеціалізованим відокремленим підрозділом Папір-Малу, який надає технічну підтримку. Обслуговує виробничу лінію по переробці упаковок типу «Tetra Pak» до 15-ти працівників, з них 10-ть основних (працює в дві зміни безпосередньо на дільниці), два вантажники, сортувальники, електрики, слюсарі. Я контролюю процес цілодобово, у неробочий час по першому дзвінку (у випадку форс-мажорів) прибуваю на місце. За місяць переробляємо близько 300 тонн макулатури, відокремлюючи целюлозне волокно від поліалюмінія, полімерів та інших домішків.
До речі, спершу працівники обов’язково перебирають тюки, щоб звільнити вторсировину від проволоки, металу тощо. Інколи знаходять навіть подрібнені каналізаційні люки. Будь-який шматок такої маси може суттєво пошкодити дороговартісне обладнання.
Якщо коротко описати технологію роботи обладнання, подрібнена макулатура завантажується в гідророзбивач, де за рахунок гарячої води перетворюється в однорідну масу, яка пропускається через сита — всі домішки залишаються на поверхні. Їх потім відправляємо підприємствам, які виготовляють, приміром, гумові доріжки, інше. А з целюлозного волокна на лінії по переробці упаковок типу «Tetra Pak» робляться заготовки для основного виробництва Папір-Малу, зокрема, для виготовлення картону. Причому з якісної (некольорової) макулатури наразі на нашому підприємстві виготовляється білий картон (поки що з одного боку). Потреба основного виробництва Папір-Малу в основному продукті лінії по переробці упаковок типу «Tetra Pak» (целюлознму волокні) суттєва. Лінія не в змозі забезпечити повністю потреби нагальні підприємства. Тому в майбутньому є сенс розширювати дільницю «Tetra Pak» для утилізації більшої кількості ламінованої макулатури.
На українському ринку паперових відходів з полімерами, алюмінієвою фольгою вдосталь. Відтак Папір-Мал має великий запас можливостей розвиватися у цьому напрямку вторинної переробки.
Я 36 років працюю в папероробній галузі, з них 20-ть — виготовляв основу для шпалер, у тому числі флізелінових. Тому добре обізнаний з технологією їх виробництва. Також побував на багатьох фабриках України, Білорусі з виготовлення паперу, шпалер тощо, і цілком розумію, чому бракується такий величезний об’єм продукції. Приміром, в рулоні високоякісної основи для флізелінових шпалер (це вісім кілометрів) допускається лише чотири невеличких цяточки (плямки), інакше не допускається до реалізації вся продукція, а це півтонни і більше макулатури. Зрозуміло, підприємству вигідніше передавати її на утилізацію, ніж знищувати, порушуючи екологічне законодавство.
Те ж саме стосується паперових стаканчиків, дно яких за технологією прикріплюється під дією великих температур — там теж великі вимоги до дотримання технології та, відповідно, якості готових виробів, які мають витримувати довготривалу дію гарячих напоїв (чаю, кави тощо).
Отримуємо і чимало рулонів бракованого паперу, призначеного для виготовлення картонних упаковок під сік, молоко чи інші рідкі продукти харчування.
У всіх випадках ми кваліфіковано переробляємо відходи на унікальній лінії по переробці упаковок типу «Tetra Pak», розділяючи їх на окремі види вторсировини.
Папір-Мал — підприємство передових технологій. Переробляючи вторсировину, у тому числі ту, за яку не беруться інші через велику складність технологічного процесу, ми робимо важливу справу збереження екологічної рівноваги (у екологічному напрямку) в світі, попереджуючи забрудення природи шкідливими хімічними речовинами, а також працюємо у напрямку безвідходного виробництва, щоб зберегти природні багатства — ліси, з яких робиться целюлоза для подальшого виготовлення різних видів паперу та картону.
Переконаний, за виробничим напрямком «Tetra Pak» — велике майбутнє…»

Comments are closed.
Відправити резюме

×
Завантажити файл
У вас є резюме? Прикріпіть його до анкети

допустимі формати: doc, pdf, txt, zip, розмір не більш 10 Мб)

    ×
    Заповнити форму

      Досвід роботи

      Освіта

      ×