16 липня — День бухгалтера в Україні

Дата: 16 Липня, 2021, Автор: , В рубриці: Новини компанії, Коментарі: Коментарі Вимкнено до 16 липня — День бухгалтера в Україні

Бухгалтерський облік один з найважливіших напрямків на підприємстві. Адже дозволяє керівництву володіти повною, неупередженою інформацією про фінансове становище бізнесу, рентабельність того чи іншого різновиду продукції, обіг матеріалів, ефективність роботи персоналу тощо. Без цих та інших бухгалтерських даних неможливо ухвалити ефективні управлінські рішення, які сприятимуть розвиткові підприємства. Ну і, звісно, без бухгалтерів не вдасться вірно і справедливо оплатити роботу персоналу, що теж надважливо для репутації та процвітання компанії.

Про це добре відомо нашій чарівній працівниці, гарному фахівцю своєї справи — начальнику відділу організації праці та заробітної плати Олені ЧЕПЕЛЬ, яка, до речі, трудиться на «Папір-Малі» майже від початку його заснування.

 «Починали з одного комп’ютера,

на якому по черзі працювали бухгалтер, економіст та завскладу»

«Я в бухгалтерській сфері понад 35-ть років. За цей час опанувала різні напрямки — починала з фахівця із реалізації, собівартості продукції, обліку матеріалів та ведення касових операцій на одному з малинських підприємств. Пізніше стала головбухом в фабричному профілакторії. З 2000-го року працевлаштувалася на «Папір-Мал» — спершу просто бухгалтером, пізніше очолила відділ організації праці та заробітної плати. Приймав мене на роботу, до речі, Анатолій Васильович Деняченко — він тоді був директором «Папір-Малу», а пізніше керував будівництвом та монтажем обладнання цеху, де встановили картоноробну машину.

Радує, що за ці два десятиріччя підприємство дуже змінилося, а наразі загалом стрімко розвивається. Коли я прийшла, навіть не було адмінприміщення, цехи тільки розбудовувалися — встановили одну папероробну машину, що виробляла санітарно-гігієнічний папір. Також викупили приміщення під склади. Для бухгалтерії товариство винаймало кабінет у сусідній будівлі, що навпроти нинішнього офісу «Папір-Малу», але для всіх не вистачало облаштованих робочих місць, і майже рік я ходила на роботу по чотири години. На все про все був один комп’ютер, на якому по черзі працювали економіст, бухгалтери та завскладу.

Як ми все встигали? Зараз навіть не збагну. Адже спершу треба було підготувати інформацію на папері, а потім уважно внести дані в комп’ютерну базу. Тепер маємо найкращі умови — для адмінперсоналу побудоване окреме двоповерхове приміщення, в якому бухгалтерам і фінансистам відвели комфортні кабінети з євроремонтом, кондиціонером, найновішою комп’ютерною технікою та ліцензійним програмним забезпеченням.

За 20-ть років загальна територія «Папір-Малу» збільшилася разів в десять. Маємо декілька цехів, наразі вводиться в експлуатацію наступний, де встановлена ще одна картоноробна машина. Розширення виробництва дозволить випускати більші обсяги продукції, яка користується попитом у вітчизняних замовників. Зросла і кількість складів, звели котельні на альтернативних видах палива, започаткували переробку макулатури типу «Тетра-Пак», встановивши окрему сучасну лінію тощо.

«Трудовий колектив налічував 20-ть працівників,

наразі — понад 450-ть»

За цей час трудовий колектив зріс з 20-ти до понад 450-ти працівників. Заробітну плату нараховуємо для них, з врахуванням особливостей виробництва, яке донедавна було поділено на 25-ть підрозділів.

У напрямку оплати праці керівництво дотримується всіх законодавчих вимог. З підвищенням на рівні держави мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок заробітних плат всім працюючим, відповідно до їх кваліфікації.

Отож, в загальному на підвищення оплати праці спрямовуються мільйони гривень. Далеко не кожне підприємство в час пандемії спроможне здійснити такі доплати. Радує, що наші власники цінують своїх працівників і ставлять в пріоритет добрі відносини з трудовим колективом, який, відповідно, злагоджено, з повною віддачею працює.

Вітається на підприємстві і підвищення кваліфікації та кар’єрний ріст — відповідальніші посади приносять кращі доходи й більше задоволення від роботи.

Вчасно сплачуються і податки. Зокрема, ПДФО та ЄСВ, які у тому числі спрямовуються у бюджет міста, дозволяючи вирішувати нагальні проблеми місцевої територіальної громади . А для працівників своєчасна сплата цих податків — це гарантовані пенсійні виплати.

Бухгалтеру не можна зупинятися на досягнутому:

є чому учитися і є кого навчати

За час роботи переконалася — бухгалтеру не можна зупинятися на досягнутому. Удосконалені спеціалізовані комп’ютерні програми, оновлена звітність потребують більшої кваліфікації. Отож, для нас, напевне, як ні для кого іншого доречний вираз: «Вік живи — вік учись». Проте це не засмучує, а навпаки — стимулює, підштовхує до нових знань. Радує, коли є чому вчитися і є кого навчати. На підприємство працевлаштовується багато молоді.

Проте не все, звісно, залежить від професіоналізму пересічних бухгалтерів. Зараз, приміром, вводиться нова форма звітності, яка об’єднає 1-ДФ та звіт з ЄСВ, оскільки на рівні держави об’єдналися дві структури — ПФУ та податкова. Цих змін довго чекали, але все одно в новій формі багато недопрацювань. Як за таких умов бухгалтерам досконало опанувати нововведення? А за нами ж стоять прості люди. Якщо невчасно подати звітність чи допуститися помилки, людям, які досягли пенсійного віку, на цілий квартал затримається нарахування пенсії, оскільки для її оформлення ПФУ потрібні всі дані, з врахуванням останніх місяців роботи.

Також вводяться електронні лікарняні. Здавалось би, це має значно спростити роботу бухгалтерії. Проте поки що впевненості в цьому немає. Адже наразі в кожних 10-ти паперових лікарняних знаходимо 3-4 помилки, і їх доводиться повертати на доопрацювання у лікарню. Чи не буде подібного з переходом у електронну форму наразі невідомо. Проте, звісно, будь-які переміни на початковій стадії бувають недосконалими, проте потім призводять до покращення і оптимізації процесів в бухгалтерії. Тому сподіваємося, реформування на рівні держави призведе до доброго кінцевого результату.

Найбільша цінність для жінки — сім’я

Я люблю свою роботу, але найбільша цінність для жінки — сім’я. Маємо з чоловіком двох прекрасних синів: Дмитрій закінчив КПІ, по грін-карті з родиною виїхав в Майямі (США), Юрій навчався в КНЕУ, він — економіст, займається програмуванням, зараз на Київщині очолює на підприємстві відділ, як і я. Щаслива, що у дітей все добре в житті. Радію їхнім успіхам. Вони мені подарували, до речі, п’ятеро онуків. Щоразу з нетерпінням чекаю їх в гості.

Вільний час присвячую своєму квітнику та садибі. Приносять задоволення мандрівки, пікніки на природі. Люблю також читати художню літературу, рукоділля тощо.

З нагоди професійного свята вітаю колег та всіх бухгалтерів! Бажаю міцного здоров’я, успіхів в роботі та гарного настрою! І звісно, щоб завжди сходився баланс. А колективу «Папір-Малу» зичу процвітання. Ми вистояли під час пандемії, попри всі негаразди навколо, вірю, що й надалі у нас все буде гаразд».

Comments are closed.
Відправити резюме

×
Завантажити файл
У вас є резюме? Прикріпіть його до анкети

допустимі формати: doc, pdf, txt, zip, розмір не більш 10 Мб)

    ×
    Заповнити форму

      Досвід роботи

      Освіта

      ×