Інтерв’ю з інженером – конструктором картонно-паперової фабрики «Папір-Мал»

Дата: 14 Квітня, 2021, Автор: , В рубриці: Новини компанії, Коментарі: Коментарі Вимкнено до Інтерв’ю з інженером – конструктором картонно-паперової фабрики «Папір-Мал»

Олег Борисович Данько — інженер – конструктор картонно-паперової фабрики «Папір-Мал», мудрий наставник, ерудована людина і цікавий співрозмовник.

«Не мав найцікавішої роботи, ніж на «Папір-Малі»

«Після закінчення КПІ (Київського політехнічного інституту), де у 1980-му отримав диплом інженера-механіка целюлозно-паперового виробництва, я об’їздив пів- України. У Малині працював на Малинській паперовій фабриці, МАСПАПі, сім років монтував обладнання на папероробному підприємстві у Одесі. Обіймав різні посади — механіка, начальника зміни, начальника цеху, технічного директора, ін. Але не мав найцікавішої роботи, ніж на «ПАПІР-МАЛі». Знайомство з підприємством відбулося у 2000-их роках, коли Товариство тільки починало облаштовувати нове виробництво, викупивши у Малинської паперової фабрики територію першого і другого цехів. П’ять років тому я повернувся на «ПАПІР-МАЛ» де продовжив працювати у якості інженера- конструктора.
У мої основні посадові обов’язки входить розроблення креслень для нового устаткування та різноманітних деталей до папероробних машин. Приміром, самостійно розробляли на «Папір-Малі» проєкт для виготовлення обезводнювача паперу. Працюємо над підвищенням ефективності обладнання, удосконаленням конструкцій машин і окремих вузлів тощо. По кресленнях виготовляємо деталі (в основному для ремонтних робіт) на місці або замовляємо у наших партнерів.
Радію, що у останні роки, з приходом прогресивного керівництва, «ПАПІР-МАЛ» стрімко розвивається. Виробництво суттєво оновлюється, модернізується. Будується новий цех, де встановлена нова папероробна машина, на якій вироблятимуться різні види паперу та картону. На мій погляд, по швидкості розвитку «ПАПІР-МАЛ» залишив далеко позаду багато інших підприємств папероробної галузі. Невдовзі, сподіваюся, наша компанія займатиме провідне місце не лише в Україні, а й за її межами.
«Новітні комп’ютерні технології дозволяють значно ефективніше і швидше розробляти найскладніші графічні проєкти».
Робота конструктора передбачає постійне самоудосконалення. Час не стоїть на місці — наука, комп’ютерні технології постійно змінюються. Досконало володію низкою багатофункціональних інженерних програм для розроблення креслень — AutoCAD, SolidWorks, Revit, ін. Самостійно вивчаю їх найновіші версії, витрачаючи значну частку вільного часу. Це моє хобі, яке взаємопов’язане з роботою.
Новітні комп’ютерні технології дозволяють значно ефективніше і швидше розробляти найскладніші графічні проєкти у напівавтоматичному режимі. Крім того, програма одразу виявляє огріхи дизайнерської ідеї, перевівши креслення у ЗD-формат (об’ємну деталь). Це значно спрощує роботу конструкторів та винахідників, заощаджує кошти, дозволяючи одразу, на комп’ютері, без попереднього виготовлення пробних моделей, виправляти помилки.
Заохочую до вивчення новітніх технологій молодих спеціалістів. На жаль, зараз, як переконався, рівень освіти у вишах доволі слабкий, і щоб стати професіоналами їх випускникам потрібно займатися додатково. До того ж, зауважу, їм необхідно докладати набагато більше зусиль, ніж іноземній молоді, оскільки наша країна у напрямку впровадження інновацій безнадійно відстала від прогресивних держав світу. Поки ми десятиріччями креслили на ватмані, розробляючи винаходи, а потім близько семи і більше років проводили по них випробування, німці, приміром, ще в 60-их роках минулого століття готували графічні документи, що надавало можливість миттєво реалізовувати успішні проєкти.

У нас найперспективніша футбольна команда

У сучасному світі велике значення має формування позитивного іміджу компанії. «ПАПІР-МАЛ» відзначається корпоративною автентичністю, ефективною системою менеджменту та маркетинговою стратегією. Крім того, що теж, вважаю, важливим для престижу підприємства — з 2019-го року ми створили власну футбольну команду. Я
виконую обов’язки тренера, капітан команди — Юрій Гудімов. У команді 12-ть працівників різного віку. Найстаршому Сергію Дячуку 47 років, але він дає фору і молодшим. До тренувань долучаються всі бажаючі — нікому зі співробітників не відмовляємо.
До речі, «ПАПІР-МАЛ» — єдине підприємство на Малинщині, яке не запрошує у команду чужих професійних спортсменів. Переконаний, якби решта футбольних любительських команд наслідували наш приклад, команда «ПАПІР-МАЛу» здобула б першість у зональних змаганнях серед інших місцевих підприємств, установ та організацій. Але попри це вже маємо перші успіхи — у 2020-му році у турнірі, присвяченому Дню міста, вибороли друге місце, поступившись лише команді Малинської паперової фабрики. Після локладуну, сподіваюсь, здобудемо одне з призових місць у районних змаганнях. Хоча на Малинщині, зауважу, дуже сильні суперники.
Нам, проте, є на кого рівнятися не лише на місцевому рівні. Якщо поглянути углиб історії, то я звернув би увагу на «Південний машинобудівний завод», генеральний директор котрого, відомий науковець-ракетобудівник Олександр Макаров (очолював підприємство у 1961-1986 рр.) створив найсильнішу футбольну команду «Дніпро», яка вийшла у вищу лігу, двічі ставала чемпіоном країни і двічі вигравала Кубок.
Я, до речі, захоплююсь футболом з юних років. Свого часу брав участь у популярному турнірі «Шкіряний м’яч», у якому змагалися кращі футболісти зі всіх республік. Трьох своїх синів теж заохотив до заняття футболом та іншими видами спорту.

«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього»

На «ПАПІР-МАЛі» згуртований, дружній колектив. Керівництво фабрики сприяє всебічному розвиткові співробітників, і не лише у професійному напрямку. Особисто я дуже поважаю ерудованих, освічених людей. Від душі люблю, приміром, спілкуватися з нашим директором Віктором Хоменком — він, зауважу, різносторонньо розвинута людина, яка може підтримати розмову на будь-яку тематику.
Живу за принципом: «Вік живи — вік учись». На моєму робочому місці в рамочці відомі слова Т. Шевченка: «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». Минуло майже два сторіччя, а ці слова і досі актуальні…
Наразі у вільний час надаю перевагу читанню історичної літератури воєнної тематики.
«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Ці слова надзвичайно актуальні для кожного з нас, бо справжній українець повинен знати історію свого народу.
А ми, як співробітники успішної компанії «ПАПІР-МАЛ», маємо пам’ятати здобутки династії малинських паперовиків. У Малині (може, й не всім про це відомо) — ще до 60-их років 20-го сторіччя розробляли конденсаторний папір для космічної галузі.
Отож, малинчани зробили свій неоціненний внесок у перший в світі політ у космічний простір, який здійснив Ю. Гагарін.
Переконаний, попереду і у Малина, яке являється чи не найбільшим промисловим містом в Україні (у розрахунку промислових об’єктів на кількість населення), і у картонно-паперової фабрики «ПАПІР-МАЛ» — успішне майбутнє.

Comments are closed.
Відправити резюме

×
Завантажити файл
У вас є резюме? Прикріпіть його до анкети

допустимі формати: doc, pdf, txt, zip, розмір не більш 10 Мб)

    ×
    Заповнити форму

      Досвід роботи

      Освіта

      ×