Фабрика «Папір-Мал» підтримує славні традиції династій паперовиків нашого міста, розширюючи й постійно нарощуючи потужності виробництва картону та санітарно-гігієнічного паперу і виробів з нього. Попри повномасштабну війну, підприємство стабільно працює, підтримує економіку країни і рідного міста. Запорука високих результатів – професійність та єдність папірмалівської родини, колектив якої злагоджено працює на виробництві, захищає на фронті та щоденно підтримує одне одного
Якщо озирнутись в історію нашої рідної фабрики, ми побачимо багато звершень і випробувань на шляху до становлення сучасного високотехнологічного підприємства, яким ми його знаємо тепер. Ті, хто пропрацювали на підприємстві чверть століття, згадають і застарілі папероробні машини, що працювали лише на 60-70% своєї потужності, і якість продукції, що м’яко кажучи, бажала кращого, і важкі умови праці – як виробничі, так і побутові…
Із приходом нових власників фабрика повністю змінилася. Перше, що було зроблено – це аналіз і подальші заходи з підвищення ефективності вже існуючого виробництва. Було проведено кілька модернізацій папероробної машини КРМ-1. Вжиті заходи дозволили підвищити не тільки обсяги виробленої продукції, але й її якість. Якщо до цього вироблялося 85-87 тонн за добу, то нині – до 120-ти. І, якщо починали з простого пакувального паперу та внутрішнього шару гофроящиків, то з часом розпочали виготовлення високоякісних паперів нульових марок і марок ТОП – власної розробки, а також освоїли виробництво картону з білим покрівельним шаром та вологостійку продукцію для виготовлення паперових стаканчиків.
Була повністю переглянута й технологічна схема виробництва санітарно-гігієнічних виробів (СГВ), проведена модернізація із заміною застарілого обладнання на більш продуктивне. Замінено на нове й обладнання цеху паперопереробки, що дозволило освоїти багато видів нової продукції – сьогодні тільки туалетного паперу в рулончиках ми випускаємо більше 10 видів.
Фахівцями фабрики було розроблено і запатентовано свій оригінальний папір – від технологічного складу до композиції й упаковки – «СпеціалЬ». Окрім туалетного паперу, освоїли й виробництво паперових рушників різних видів.
Далі – більше… Підприємство приєдналося до когорти екологічно відповідальних виробничників. Було закуплено й запущено унікальну лінію з переробки упаковки «TetraPak». До слова, така тара майже не розкладається протягом тривалого періоду часу, а якщо її спалювати, у повітря виділяються токсичні, дуже небезпечні для навколишнього середовища речовини.
Цех працює цілодобово, виробничий процес безперервний. За місяць переробляється більше 500 тонн макулатури, відокремлюючи целюлозне волокно від поліалюмінія, полімерів та інших домішок. Крім переробки використаної продуктової тари, на виробничій лінії «TetraPak» також утилізуються тони браку з підприємств, які займаються виготовленням цих картонних упаковок довготривалого зберігання, браковані флізелінові шпалери та паперові одноразові стаканчики з полімерним покриттям.
Подібне обладнання на всю Україну, до речі, є тільки на «Папір-Малі» та ще одному підприємстві.
Постійне зростання виробничих потужностей фабрики вимагало також збільшення енергозабезпечення. Рішення про перехід на альтернативні джерела енергії було прийнято задовго до останніх подій. В результаті, «Папір-Мал» став одним з перших підприємств, яке перейшло на альтернативні види палива. Перша котельня на деревній щепі, яка дозволила знизити вартість продукції, була встановлена на підприємстві дев’ять років тому. Друга, ще більш потужна котельня, почала працювати два роки тому. Котли повністю автоматизовані, і зміна режимів роботи відбувається гладко, відповідно до потреб виробництва. Ці заходи швидко окупилися, адже котельні стали прибутковими вже за півроку.
Далі компанія зосередилася на підвищенні технологічності та розширенні виробничих потужностей. Не зупиняючись на удосконаленні папероробної машини КРМ-1, вісім років тому було розпочато монтаж нового цеху для виробництва картонно-паперової продукції – КРМ-2. Для цього було придбано та демонтовано в Німеччині картоноробну машину «Voith». Під нове обладнання було зведено новий цех. Однак, через агресію сусідньої держави та повномасштабне вторгнення, запуск машини, запланований на 24 лютого 2022 року, не відбувся, і виробництво було зупинено.
Життя на фабриці призупинилося. Працівники виконували лише кілька годин роботи на день, займаючись ремонтом, прибиранням та налаштуванням обладнання. Але наприкінці березня стало зрозуміло, що працівникам потрібна допомога у впорядкуванні стресової ситуації, необхідно було дати їм відчуття власної значущості та можливість забезпечувати свої сім’ї та допомагати ЗСУ. Тому ми почали поступово відновлювати роботу виробничих ліній. З 1 квітня ми повністю запустили папероробне виробництво, спочатку санітарно-гігієнічне, а потім і картонне. Швидкість роботи нової машини була збільшена до 800 метрів на хвилину, у той час як КРМ-1 працює з максимальною швидкістю 400 метрів на хвилину. Таким чином, на новій папероробній машині за місяць виробляється 5000 тонн картону. І це не межа, оскільки ми постійно працюємо над збільшенням обсягів виробництва. Ми також не забуваємо про якість: проводиться постійна модернізація обладнання, заміна вузлів, випробування нових технологій та реагентів.
Таким чином, ми не дозволили війні повністю зруйнувати наші плани. Безумовно, вона вплинула на роботу підприємства в цілому, але наші працівники мали важливий стимул, заради якого вони щодня вносили свій вклад у Перемогу.
І маємо результат. На сьогодні картонна продукція виробництва «Папір-Мал» займає близько 15% всього ринку в Україні. У сегменті санітарно-гігієнічних виробів частка ринку становить близько 20%. Щомісяця підприємство виробляє приблизно 8000 тонн картону та 1000 тонн паперу для санітарно-гігієнічних виробів, що еквівалентно 6 мільйонам рулонів туалетного паперу та 300-350 тонн паперових серветок.
Зростання обсягів виробництва спонукало нас до пошуку нових ринків збуту. Таким чином, ми приєдналися до підприємств «Української хвилі першопрохідців», які змогли вистояти в складних умовах економічних викликів, спричинених війною, та збільшити обсяги виробництва та експорту в цей період. Ми успішно пройшли необхідну перевірку якості, і сьогодні продукція фабрики високо цінується споживачами в Польщі, Румунії та країнах Балтії.
Завдяки стратегічному підходу й підтримці збоку власників, на сьогодні «Папір-Мал» на ринку праці має ряд суттєвих переваг. Окрім забезпечення безперебійної 25-річної роботи, фінансової стабільності та високої конкурентності на ринку, наше керівництво також дбає про безпеку і комфорт робітників, постійно розширюючи соціальні програми, дбаючи про додаткову мотивацію працівників.
Особливо працівники це відчули в перші дні початку повномасштабної війни з Росією. Керівництво постійно було поряд – підтримували морально, матеріально заохочували тих, хто продовжував виходити на роботу й одними з перших в Малині повністю відновили роботу фабрики, зберігши робочі місця і, попри складний воєнний час, навіть збільшивши штатну чисельність працівників.
Крім того, попри складну економічну ситуацію, було суттєво оновлено матеріально-технічну базу підприємства. І це стосується не тільки розширення, удосконалення і автоматизації виробничого процесу, але й умов праці та відпочинку. За останні роки значно покращились побутові умови на фабриці. Оновлено частину побутових приміщень: облаштовані сучасні санвузли та душові, кімнати прийому їжі та роздягальні.
Також значний фінансовий ресурс витрачається на соціальні і корпоративні проєкти, націлені на згуртування колективу, забезпечення додаткової мотивації й гарантування захищеності наших робітників. Починаючи від підтвердженої роками фінансової надійності, кар’єрного зростання, дії ряду програм соціального розвитку й аж до навчання співробітників коштом підприємства, забезпечення медичним обслуговуванням, цілодобовим страхуванням співробітників, а також надання матеріальної допомоги, подарунків працівникам і їхнім дітям до свят, організація спортивних заходів на фабриці та дозвілля поза підприємством і багато іншого.
Адже найцінніше – це люди, наші віддані папірмалівці: ті, хто залишився на фабриці і продовжував працювати навіть під обстрілами, наші відважні співробітники-воїни, кожен працівник…
Та й подолати всі ці випробування та досягти амбітних виробничих планів нам вдалося тільки завдячуючи нашій єдності та оперативним, злагодженим діям керівництва й кожного працівника колективу на своєму місці. Ми пишаємося тим, що у таких складних реаліях сьогодення наша команда зуміла вистояти і об’єднатись, допомагаючи фронту та щодня виконуючи виробничі завдання, зміцнюючи економічний тил.
Із перших днів війни на «Папір-Малі» ініціювано ряд заходів і проєктів із підтримки й допомоги нашим захисникам. Зокрема,надається оперативна допомога Збройним Силам України, громаді міста, створено «Фонд допомоги ЗСУ» для надання допомоги нашим працівникам-військовослужбовцям. Постійно передається на фронт необхідна техніка і транспорт, засоби зв’язку і спорядження, одяг і взуття, продукти харчування і продукція нашого виробництва…
До слова, весь колектив бере посильну участь у волонтерській роботі: працівники здають кров для потреб військових, донатять у скриньку допомоги, підтримують наших колег і їхні родини…
І ми дякуємо кожному співробітнику за щоденну потужну роботу, що наближає наше мирне майбутнє та прославляє рідну фабрику.
Разом ми пройшли нелегкий шлях становлення, шлях довжиною 25 років. Це великий успіх – чверть століття високоякісної, славної та бездоганної діяльності.
Адже разом ми можемо все!
Попереду ще багато амбітних планів і нових висот.
Переможемо! Посвяткуємо!