ЗОШИТИ

On Жовтень 4, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до ЗОШИТИ

Навчання в самому розпалі. Майже всі запаслися канцтоварами, основними з яких є ЗОШИТИ. Саме про це у нашій статті. Звідки, куди і головне – навіщо?! Читайте 😉

 

Кажуть найкраще матеріал вкладається у наші мізки, коли ми пишемо. А письмо – це основне для чого були створенні, так звані, ЗОШИТИ. Адже з давніх давен вважалось, що вміти писати та читати –  це поважно.

ЗОШИТ не завжди мав сучасну паперову і стандартизовану форму, пройшовши довгий шлях пошуків і удосконалень вартісних і дешевих матеріалів для запису інформації. Серед них і папірус, від якого походить і українська назва паперу.

Як сировину використовували трав’янисту рослину папірус. Стебла рослини обробляли і склеювали в сувої.

Сувої були легкі і надали можливість створення довгих текстів, обмежених лише довжиною самого сувою. Рослину вважали царською, тому що жмут її листя нагадував єгиптянам промені бога – Сонця, а трикутний стовбур рослини — силует піраміди. Від єгипетського слова «папірус» пізніше були утворені національні назви паперу: papier — у французів, Papier — німців, paper — в англійській мові, papel — в іспанській, папір — в українській.

Папірусні сувої мали власні недоліки: з часом вони помітно темніли і розпадались на фрагменти.

Винахід паперу пов’язаний з Китайською імперією.

Завдання знайти легкий матеріал для письма і малювання надав імператор Лю Чжао. Пошуки тривали, допоки чиновник Цай Лунь не підгледів засіб виготовлення гнізд паперовими осами. Комахи використовували деревину, яку довго жували та склеювали власною слиною. Після висихання сировина ставала папером, легким і досить тривким. Технологія, запозичена у паперових ос, була використана в Китаї для виробництва нового матеріалу — паперу від 105 року нашої ери. Згодом винайшли різновиди паперу, від легкого і гідного всмоктувати багато рідин до твердих сортів, гідних слугувати ширмами чи навіть стінами в домівках японців.

З кінця 14 ст. в країнах Західної Європи поширилося використання паперових млинів. Дешевий матеріал почали використовувати для друку книг і він витіснив всі інші. Згодом школи і університети Європи отримали дешеві книги і дешеві паперові зошити, що полегшило навчальні і наукові процеси.

 

Що варто знати при покупці зошита?

__________________________________________________________________________________

Окрім того, слід також звернути увагу на якість і безпечність зошита: папір повинен бути вiдбiлений без використання хлору, а кінчики скоби чи спіралі надійно загнутими всередину, щоб виключити ризик поранення.
Дотримуючись цих правил при виборі зошита, Ви збережете здоров’я та зір.

__________________________________________________________________________________

Трохи про тих, кому явно було нудно на уроках

Не сумуйте, іноді на задніх партах зароджуються геніальні ідеї 😉

Всі фото взято з мережі Інтернет, права на них належать авторам фото.

 

Comments are closed.