З чого виробляють екологічний папір?

On Березень 15, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Новини виробництва,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до З чого виробляють екологічний папір?

Ми давно вже звикли до того, що увесь папір робиться з дерева, але насправді так було не завжди. В цій статті ми доведемо це.

Виробництво паперу з дерева, відносно недавній винахід. Наприклад, в Північній Америці папір робили майже виключно з переробленої білизни і ганчірок до 1850 року.

Читайте також:

Чому з часом папір втрачає свій колір та жовтіє?

Друге життя використаного паперу

Як виробляється туалетний папір?

Грошові купюри (наприклад долари) робили з льону (25 відсотків) і бавовни (75 відсотків). Папір виходить – жорсткий і бархатистий, еластичний та міцний, нейтрального кольору, з вкрапленням дрібних синтетичних волокон (червоних і синіх волосків). Ходять чутки, що для виробництва цього паперу використовують ще і волокна конопель – тому долар такий пружний і не мнеться. Втім, офіційні джерела про коноплю замовчують.

Потужний поворот законів в епоху індустріалізації представив податкові пільги та вигідні фрахтові ставки в кінці 1800-х років – це був такий розвиток, який твердо встановив ліс, як основний матеріал для паперу. Ці стимули залишаються актуальними і донині та є великою частиною нашої залежності від зникаючих лісів для наших потреб у папері.

Під час Другої світової війни і аж до 1960 року, налічувалося 25 млинів в США, які ще виробляли папір з соломи пшениці.

Більше 20% отриманого паперу в Індії і Китаї робиться з пшеничної і рисової соломи і тростинного жому. (Стебла залишків цукрової тростини подрібнюють, щоб витягти їх сік, а потім використовують волокна).

У світі, 8% всієї паперової продукції виробляють з сільськогосподарських відходів.

Щороку мільйони тон сільськогосподарських залишків пшеничної і лляної соломи, залишаються невикористаними, а в той час як виробництво паперу продовжує нарощувати темпи. За різними оцінками це призводить тільки в США до вирубки близько 830 млн дерев щороку.

 

6 цікавих і незвичайних фактів про виробництво паперу

  1. Для виробництва 1 тони паперу використовується 98 тон інших ресурсів.
  2. При виготовленні 1 тони паперу використовується стільки електроенергії, скільки необхідно для виробництва 1 тони сталі.
  3. Вирубка лісів призводить до більших змін клімату, ніж шкідливі викиди всіх автомобілів в світі.
  4. 45% всіх копій викидається до кінця дня.
  5. Кожен житель Північної Америки і Європи щорічно споживає 200 кг паперу, в той час як африканці – всього лише 6,5 кілограм.
  6. Туалетний папір ніхто в світі не переробляє.

 

 

З чого роблять  екопапір?

Зараз в різних країнах з’являються компанії, які активно починають виробляти екологічний папір, який залишає мінімальний вуглецевий слід. База США налічує вже понад 500 виробників.

 

Однією з таких компаній стала невеличка компанія зі США, що використовує для виробництва офісного паперу солому пшениці, яка залишається після збору врожаю зерна. Зазвичай цю солому згодовують худобі або ж залишають на полях ніяк не використовуючи, крім як добриво. Ця компанія займається збором соломи і її переробкою в паперову масу. Але не тільки кінцевий продукт забезпечується соломою, а й нагрівання води для виробництва теж виробляється органічним паливом, зробленим з соломи.

Папір для офісу з такого матеріалу має жовтуватий колір, тому для її відбілювання використовуються солі натрію і хлор. Якість вибіленого паперу абсолютно не відрізняється від деревної. Якщо подумати, то скільки макулатури викидається постійно разом з продуктами харчування. Компанія показує приклад виключно дбайливого ставлення до природи і максималізм у використанні сільгосппродукції. Ця ідея для роздумів і розвитку подібних думок в головах майбутніх підприємців і винахідників.

Ще одна компанія робить папір з бананових і пальмових волокон. Увесь папір, вироблений на цьому підприємстві, ніякого відношення до дерев не має. Її замовляють для друку книг.

 

Компанія Ecopaper виробляє папір з чого завгодно, тільки не з дерева.Папір з плантацій бананів, манго, кава. Робиться вона з листя і стебел цих рослин, що залишаються після збору врожаю. Раніше їх просто викидали, зараз же роблять прекрасний папір. У виробництві такого паперу не використовується хлор. Там же освоєно виробництво паперу з конопель. Папір з макухи цукрової тростини – ідеально білий, підходить для використання в офісній техніці.

Компанія Poopoopaper освоїла технологію виробництва паперу з … слонячого гною!

 

Гній спочатку висушується, потім кип’ятиться, ретельно промивається і йде на виробництво паперу. Ні, папір нічим не пахне і ззовні не відрізняється від звичайного! Виробництво поставлено на конвеєр, папір реалізується в 16 країнах світу.

Компанія “Папір-Мал” також виробляє лише екопапір за найпопулярнішою технологією для виробництва екопаперу – з вторинної сировини! Саме виробництво паперу з вже використаного паперу є найєфективнішим та дозволяє досягти високої якості отриманої продукції!

Спробуйте наші продукти та переконайтесь у цьому вже сьогодні!

Всі фото взято з мережі Інтернет. Права на них належать їх авторам.

Comments are closed.