Створимо 8 березня

On Березень 1, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Привітання та оголошення,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до Створимо 8 березня

Поговоримо про день, що присвячений прекрасній половині людства. Довідайтесь історію свята, цікаві факти, ідеї подарунків та листівки, виготовлені вручну.

Історія свята

Виникло це свято як день боротьби за права жінок. 8 березня 1857 року в Нью-Йорку зібралися на маніфестацію робітниці швейних та взуттєвих фабрик. Вони вимагали 10-годинний робочий день, світлі та сухі робочі приміщення, рівну з чоловіками заробітну плату. Працювали в той час жінки по 16 годин на добу, отримуючи за свою працю копійки. Чоловікам після рішучих виступів вдалося добитися введення 10 годинного робочого дня. На багатьох підприємствах в США виникли профспілкові організації. І ось після 8 березня 1857 року утворилася ще одна – вперше її членами стали жінки. У цей день у багатьох містах Нью-Йорка сотні жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи надання їм виборчого права.

У 1910 році на Міжнародній конференції жінок-соціалісток в Копенгагені, Клара Цеткін виступила з пропозицією про святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня, яке прозвучало, як заклик до всіх жінок світу включитися в боротьбу за рівноправ’я. Відгукуючись на цей заклик, жінки багатьох країн включаються в боротьбу проти злиденності, за право на працю, повагу до своєї гідності, за мир. В 1911 році це свято вперше відзначалося 19 березня в Австрії, Данії, Німеччині і Швейцарії. Тоді більш мільйона чоловіків і жінок взяли участь в маніфестаціях. Крім права обирати і займати керівні посади, жінки домагались рівних виробничих прав з чоловіками.

В 1977 році свято стало дійсно міжнародним – ООН прийняла резолюцію 32/142, закликавши всі країни проголосити 8 березня днем боротьби за жіночі права – Міжнародним жіночим днем. Існував і його святковий ритуал.

Після розпаду Радянського Союзу день 8 березня лишився в переліку державних свят Російської Федерації. Відзначається Міжнародний жіночий день і в країнах СНД: в Азербайджані, Грузії, Казахстані, Киргизії, Молдавії, Таджикистані, Туркменії, Україні, Білорусії як Міжнародний жіночий день; в Узбекистані як День матері; у Вірменії його відзначають 7 квітня, як День материнства і краси.

Цікаві факти

Свято жінок було ще у стародавньому Римі. Існував день, в який вільно народжені жінки отримували подарунки від своїх чоловіків, а рабині мали щось на зразок вихідного – господині будинку дозволяли їм в цей день відпочивати. Що не день солідарності жінок!

8 березня є національним вихідним також в Анголі, Буркіна-Фасо, Гвінеї-Бісау, Камбоджі, Китаї, Конго (там свято не «міжнародних», а конголезьких жінок), Лаосі, Македонії, Монголії, Непалі, Північній Кореї і Уганді.

У Сирії 8 березня відзначають День Революції, а в Ліберії – і зовсім як День пам’яті полеглих.

Трохи ідей, що можна подарувати у цей день

Ідея 1.

 Квіти люблять усі жінки. Гарний вибір живі квіти, можна у горщику або власноруч зроблені з паперу.

Ідея 2.

 Можна подарувати миловидний комп’ютерний аксесуар, наприклад оригінальну мишу або флешку. Зараз в магазинах можна зустріти великий вибір таких аксесуарів.

Ідея 3.

 Практичним, і в теж час оригінальним подарунком буде аксесуар для мобільного телефону. Але варто поцікавитись, що полюбляє адресат

Ідея 4.

 Часто у жінок на столах стоять фотографії та канцелярські товари. Під свято можна оновити ці речі і подарувати, наприклад, красиву фоторамку або оригінальний паперотримач. Також Ви можете власноруч зробити.

Ідея 5.

 Сьогодні дуже поширені фігурки фен-шуй, які будуть гарним подарунком до 8 березня. Це можуть бути красиві обереги й амулети, які принесуть щастя.

Ідея 6.

 Можна подарувати подарунок, який відноситься до захоплень жінки. Це може бути картина з черепашок, музичний диск, скляна або м’яка іграшка.

Ідея 7.

 Обов’язковим подарунком для жінок повинно бути приготування столу і миття посуду після свята. Адже тільки один раз в році жінки можуть дозволити собі розслабитися і не займатися господарством.

Ідея 8.

Блокнот або скетчбук для творчості з оригінальною обгорткою.

Ідея 9.

Завжди приємно, коли подарунок зроблений власноруч, оскільки це прояв Вашої поваги та любові. Тому Ви можете створити оригінальну листівку.

Листівки своїми руками

Запасіться терпінням та надихаючими матеріалами і вперед!

 

Обираємо тему листівки

Здавалося б, чого вибирати? Восьмий день березня в нашій країні – свято жінок, значить потрібно щось приємне для жінок. І ось тут є місце для роздумів, тому що темою для листівки можуть стати:

 • квіти (букети та окремі квіточки);
 • рослинні мотиви (листочки, гілочки, травинки і інша флора);
 • красива абстракція (плями, бризки, завитки);
 • сімейні мотиви (стилізоване зображення всієї родини, відносини мами і дитини);
 • материнство (щаслива мама в різних життєвих або комічних ситуаціях);
 • жіночність (будь-які пов’язані з жіночністю образи – догляд за собою, наряди);
 • кулінарна тематика (чарівні кондитерські вироби можуть підняти настрій багатьом жінкам);
 • тварини.

Вибираємо техніку роботи

Щоб зрозуміти, як зробити листівку на 8 березня, спочатку потрібно розібратися, яку техніку Вам доступні, з чим Ви можете працювати. Це можуть бути:

 • живопис і графіка;
 • аплікація;
 • скрапбукінг;
 • квіллінг;
 • оригамі;
 • декупаж;
 • вишивка.

У якості запасних варіантів можна скористатися також плетінням з бісеру і в’язанням, але такі листівки виходять занадто об’ємними і трудомісткими.

Декілька варіантів

Крафтові листівки

Бічовка, крафтовий папір та мишковина – виглядають натурально та зі смаком.

Оригамі

Навчитися складати оригамі дуже легко, а об’ємна листівка, прикрашена оригамі виглядає цікаво. Спробуйте скласти симпатичного лисеняти, котика чи птицю.

Для виготовлення листівки Вам буде потрібно папір для оригамі (можна замінити звичайною кольоровий двостороннім папером), основа для листівки і декор на Ваш розсуд. Якщо вам хочеться, щоб листівка була ошатною, то можна використовувати блискітки, фольгований орнамент і зірочки.

Обємна листівка для матусі

А якщо Вам подобається мінімалізм, то однотонний фон і яскравий звірок з паперу – відмінний вибір!

Створюйте та прагніть нового!

Всі фото та ідеї взято з Інтернету, права на них належать авторам.

Comments are closed.