Що таке крафт-папір?

On Вересень 26, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Новини виробництва,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до Що таке крафт-папір?

Все з приставкю крафт стало таким модним і заповнило все навколо: крафт їжа, крафт напої, крафт одяг… А що ж таке крафт папір? Коротка історична справка та пояснення цього терміну у цій статті!

Визначення крафт-паперу

Картинки по запросу Kraft paper

Крафт-папір (нім. kraft – сила) – високоміцний обгортковий папір зі слабопроваренної довговолокнистої сульфатної целюлози. Виготовляється з деревини в процесі сульфатного варіння, також відомого як крафт-процес. Використовується для пакування товарів, а також виготовлення паперових виробів, що повинні бути міцними і зносостійкими – гофрокартону, крафт-мішків, пакетів, конвертів, паперових шпагату та іншого. Зазвичай крафт-папір коричневого кольору, проте може бути і вибіленим.

Процес виготовлення крафт паперу

Картинки по запросу Kraft paper

Деревна целюлоза для крафт паперу виробляється з хвойних порід за допомогою крафт-процесу. Довгі волокна забезпечують папіру міцність. Виготовляють як білі, так і коричневі сорти.

Крафт папір також виготовляється на паперовій машині з деревної маси. Потім виконується мікротрепінг, щоб надати паперу пористість та еластичність. Мікротрепінг здійснюється шляхом сушіння з розпушувачами.

Папір може бути покритий поліетиленом (ПЕ), щоб забезпечити ефективний бар’єр проти вологи, жиру та бактерій. Паперовий мішок може бути виготовлений з декількох шарів паперу, залежно від необхідної міцності.

Картинки по запросу Kraft paper

Крафт-папір виготовляється на паперових машинах з помірною швидкістю. Сировиною для крафт паперу, як правило, стають дерева хвойних порід.

Технічні характеристики крафт паперу

Картинки по запросу Kraft paper

  • Нормальний крафт-папір цупкий і відносно грубий. Має високу міцність на розтягування. Щільність крафт-паперу  приблизно 40-135 г/м2.
  • Мішковий крафт-папір або просто мішковий папір – це пористий крафт-папір з високою еластичністю та високою стійкістю до розриву, призначений для упаковки виробів з збільшеним терміном зберігання.
  • Кряжковий крафт-папір – це особливо міцний тип крафт-паперу з відносно низькою щільністью (40 г/м2). Такий папір  має найкращу міцність при малій товщині. Це можливо завдяки високій орієнтації волокон на паперовій машині.
  • Мисливський патронний папір – це крафт-папір, який використовується в патронах рушниці. Цей папір використовується для створення картриджів для дробі.. Корпус картриджа – це намотаний крафт-папір щільністью 80-120 г/м2, який додатково покривається зовнішнім шаром з паперу 60-80 г/м2 з кольором або друком.
  • Цукерковий пакувальний папір є тонким крафт-папером щільністью 30-40 г/м2, переважнофлексографічний або офсетний. Такий обгортковий папір, в основному, непрозорий.

Картинки по запросу Kraft paper

Прагніть нового!

Всі фото взято з мережі Інтернет, права на них належать авторам фото.

 

 

Comments are closed.