ПОШТОВІ МАРКИ

On Серпень 30, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до ПОШТОВІ МАРКИ

 

Передача інформації на відстані протягом віків залишала бажати кращого. Траплялось, що люди дізнавались про загибель близької людини через роки, а під час війни отримували наказ вступити в бій з ворогом, не знаючи, що вже був підписаний мирний договір.

На початку ХІХ віку промислова революція потребувала створення надійної та ефективної почтової системи на державному рівні. Почтові послуги тоді коштували не дешево та оплачувались, як правило, отримувачем. Точніше, повинні були оплачуватись, що траплялось не завжди. Зустрічались випадки, коли отримувач відмовлявся оплачувати або не мав змоги.

Говорять, що Роуенда Хілла надихнула на створення почтової марки сцена, свідком якої він якось став. Покоївці в готелі де Хілл зупинився прийшов лист від нареченого. Юна леді була не спроможна оплатити його, так що Хілл благородно оплатив. Пізніше дівчина зізналась йому що для того щоб переписуватись з коханим безкоштовно вони придумали спеціальні символи. Ці символи зображались на конверті та дозволяли їм отримати звістку один про одного, не оплачуючи за лист.

Відома Penny Black

У 1837 році Роуленд Хілл, скориставшись своїм міністерським положенням, виступив з ідеєю створити спеціальні невеликі віньєтки, котрі кріпились би на конверт з тим, щоб пошлина оплачувалась відправником, а не отримувачем. Він також запропонував знизити ціну в 50 разів – до 1 пенні – не зважаючи на відстань між пунктами відправлення та отримання. Крім того були скасовані численні безкоштовні види поштових відправлень, та зокрема, такої привілеї лишилась навіть королева Англії. Проведення цих нововведень в життя зайняло цілих три роки. В більшості через втрату доходу, поштовою адміністрацією, та не розуміння перспектив цих реформ.
6 травня 1840 року перша поштова марка, відома як Пенні Блек, побачила світ.

Та стала об’єктом численних шахрайств. Хоча у порівнянні з попередніми розцінками на поштові послуги вона була великим кроком на шляху економії, 1 пенні для багатьох були не малими грошами – це був середній годинний заробіток простого робочого. Через це крадіжки росли. Отримуючи копійки, поштові робітники крали знаки поштової оплати та переводили в готівку. Також хлопчаки – посильні відклеювали з конвертів марки, а листи знищували.

Дизайн поштових марок

На першій поштовій марці був зображений портрет королеви Вікторії. Традиція використовувати портрет чинного монарха в якості головного мотиву в Об’єднаному Королівстві збережена понині. Правда, у 1965 році замість портрета три чверті стали використовувати профіль.
Крім того, випускали спеціальні марки на честь грандіозних подій. Наприклад, з 1966 року щорічно випускається спеціальна серія різдвяних марок. На розробку та випуск марок йде 5 років.
Поштова марка – це не скільки витвір мистецтва, скільки робочий інструмент, зі спеціальним функціями. Через це деякі кольори, виконані в оригінальному дизайн-макеті, потребують в корекції з тим, щоб сортувальні машини могли легко розпізнати відправлення першого та другого класу. Крім того, марки різного номіналу в рамках однієї серії мають легко розрізняти з першого погляду для полегшення та прискорення роботи поштових робітників.

Після вибору теми вибирають 4 дизайнери, котрі займаються розробкою. Результати їх роботи оцінює спеціальний комітет, в котрий входять люди мистецтва, дизайнери та філателісти. Після чого робиться пілотний випуск вибраного дизайну в реальному масштабі уже поштової марки, а не оригінального малюнка, фотографії, колажу чи скульптури. Отримавши визнання поштового відомства та маркового комітету, він відправляється на утвердження Королевою і тільки після цього починається тиражування. Та ось, через п’ять років після появи ідеї нової марки з’являються в поштових відділеннях.
Маленька поштова марка, без котрої тепер просто неможливо уявити сучасний світ комунікацій, стала ще одним геніальним винаходом Англії, підкоривши всю земну кулю.

В Україні поштові марки вперше з’явилися в часи створення незалежної Української держави в 1918 році, творцями сюжетів цих поштових мініатюр були видатні графіки Георгій Нарбут і Антін Середа.

Кожен період в історії України відображено на поштових марках. Філателія охоплювала різноманітні теми: суто історичні, культуру , побут, природа тощо. І на сьогоднішній день багато людей захоплюються філателією! І вкладають величезні кошти в поповнення своїх колекцій, особливо старими марками.

Прагніть нового!

Всі фото взято з мережі Інтернет, права на них належать авторам фото.

 

 

Comments are closed.