Паперові стаканчики (частина 2)

On Листопад 8, 2018, Posted by , In Без рубрики, With Коментарі Вимкнено до Паперові стаканчики (частина 2)

У попередній статті ми говорили про того, хто був батьком паперових стаканчиків. Нині ми поговоримо про їх життєвий шлях. Читайте у статті.

Паперовий стаканчик – від громадської поїлки до McDonalds

Перед Другою світовою війною все більша кількість людей в Америці стали купувати автомобілі. Тому біля доріг стали з’являтися нові придорожні ресторани і кафе, розраховані на автомобілістів, які бажають швидко перекусити. І формат паперового стакана відмінно вписувався в цю концепцію.

За даними Foodservice Packaging Institute, проривом в історії паперової упаковки продуктів харчування стало те, що брати McDonalds вирішили на деякий час закрити свій ресторан швидкого харчування в Каліфорнії. Як і інші власники придорожніх ресторанів, вони були не задоволені тим, скільки часу у персоналу займає миття посуду. Часто клієнти просто не отримували свого замовлення. Непоодинокими були випадки, коли клієнти просто забирали посуд з собою.

Через шість місяців брати відкрили свій ресторан наново, але вже не використовували в роботі звичайні чашки, тарілки і столові прилади – на зміну їм прийшли одноразові паперові стаканчики і контейнери для їжі. Незабаром і інші власники подібних закладів, а також клієнти фаст-фудів в повній мірі оцінили зручність і ефективність одноразового посуду.

Паперовий стаканчик під час Другої світової війни

Під час Першої світової війни виробництво паперових стаканчиків було збільшено на вимогу Міністерства охорони здоров’я, щоб уникнути епідемій. А під час Другої світової їх виробництво просто «вибухнуло» – стаканчики вироблялися у величезній кількості для військових заводів, військово-морських баз, лікарень. Їх вважали невід’ємною частиною військових дій і називали «знаряддями війни». Проблема суспільної охорони здоров’я виводилася на перший план, а паперові стаканчики були покликані зберігати трудові і військово-людські ресурси.

У 1942 році близько 50% загального обсягу випущених паперових стаканчиків і контейнерів використовувалося збройними силами. Патріотично налаштовані американці намагалися не використовувати паперові стаканчики вдома, щоб вони могли працювати на армію. У статті 1944 року в «The American Journal of Nursing» писалося, що здоров’я 15 млн. військових залежить від цього «незамінного союзника».

Читайте також попередню статтю – Паперові стаканчики

Також паперові стаканчики використовувалися в місцях великого скупчення цивільного населення. Наприклад, в бомбосховищах Великобританії були достатні запаси одноразових стаканчиків на випадок нападу з повітря.

Виробники паперових стаканчиків створювали патріотичні логотипи. Наприклад, серія Defend America була випущена не тільки для підтримки патріотичного духу, але і для того, щоб солдати, перебуваючи в чужій країні, могли пити зі стаканчиків «як вдома».

Після закінчення Другої світової війни паперові стаканчики стали зброєю цивільної оборони. Наприклад, в Аннаполісі (штат Меріленд) на випадок ядерної атаки чи стихійного лиха зберігався запас з 2 000 000 паперових стаканчиків і контейнерів.

Післявоєнний час

Але поступово жахи війни змінювалися мирними буднями. Тисячі людей сходилися на стадіони, щоб повболівати за улюблену бейсбольну команду. І разом з ними на стадіони перекочували і паперові стаканчики.

На стадіонах паперові стаканчики знову використовувалися для здоров’я громадян, але вже в дещо іншій іпостасі – для захисту голів гравців і вболівальників. Справа в тому, що на стадіонах масово розпивають пиво в пляшках, а самі пляшки часто використовувалися в якості метальних снарядів на адресу гравців і уболівальників супротивника. Ці «пляшкові зливи» стали настільки небезпечні, що було прийнято рішення продавати пиво на стадіонах в паперових стаканах. Не тільки пиво, а й будь-які напої переливалися з скляного посуду в паперовий. Так паперовий стаканчик став помічником в забезпеченні безпеки на громадських спортивних заходах.

Поступово звичний нам паперовий стаканчик для кави міцно увійшов в повсякденне життя. І хоча винахід в 1960-х роках пластикових стаканчиків на час витіснили паперовий стакан, через кілька десятиліть він повернувся на «сцену» в якості лідера по зручності.

Для декого – це полотно

 

Image result for paper cup art

Image result for paper cup art

Image result for paper cup art

Шукайте натхнення всюди!

Всі фото взято з мережі Інтернет, права на них належать авторам фото.

Comments are closed.