Паперові дефекти: як оцінюють якість паперу?

On Лютий 1, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Новини виробництва, With Коментарі Вимкнено до Паперові дефекти: як оцінюють якість паперу?

Створення такого технологічно складного виробу як папір пов’язано з деякими особливостями. Якщо не дотримуватись правил виготовлення, то у папері зявляються дефекти. Які саме вони бувають, яка причина їх виникнення – читайте у цій статті. Читайте також  «Чому з часом папір втрачає свій колір та жовтіє?»

Щоденно, кожен з нас використовує папір. То може бути як газета, журнал, постер чи плакат, так і візитівки, святкові листівки, брошури, офісний папір А4, ватман та, навіть, паперові рушники чи туалетний папір. Що тут казати – усюди =)

Папір використовується як у ділових цілях, так і в побуті. Навіть з появою новітніх технологій, як електронний папір наприклад, що здатні частково замінити цей матеріал, папір є та залишається дуже популярним товаром.

Саме слово «ПАПІР» походить від італійського bombagio – тонкий лист з волокон рослинного походження, а воно в свою чергу стало варіантом bombacium, що на латині означає «шовковий».

Папір – необхідний матеріал для виробництва картону, з якого випускається велика частина упаковки і тари для всіляких товарів.

Найчастіше подібна продукція має повнокольоровий або інший друк, що виконується на лицьовому шарі, а той вже пристосовують до основного. Саме тому, якість паперу має велике значення навіть при виробництві пакувальної продукції. Використання паперу з дефектами призводить до зниження якості лицьового та усього товару в цілому.

Зовнішні дефекти паперу

До якості паперу, особливо до офісного паперу А4 пред’являються певні вимоги і норми, і відхилення від них більш допустимої межі називаються дефектами.

До зовнішніх дефектів відносяться грубі сліди матеріалу – сукна або сітки – машини для виробництва паперу, складки, зморшки, бульбашки, дірки, матові смуги, смітинки, неоднорідна товщина, косина аркушів. Як правило, перераховані вище дефекти є наслідком порушення технології виробництва.

Нерівномірність товщини паперу

Нерівномірність товщини паперу тягне за собою нерівномірність та такі характеристики: вологість, міцність, щільність. У зв’язку з цим знижується якість як самого матеріалу, так і виробів, для виробництва якого воно використовується. Низька щільність паперу сприяє її розриву, призводить до перевитрати фарби при друку, а дуже висока – призводить до перевитрати волокон і робить матеріал більш важким. При виробництві паперу слід суворо контролювати відповідність товщини і маси на 1 м 2 нижньої межі, що допускається стандартом.

Існують спеціальні види паперу, лицьовий шар яких гладкий, а зворотний – більш пористий. Як правило, така продукція призначена для виготовлення афіш і етикеток, що приклеюються до гладких поверхонь.

Хвилястість паперу говорить про неоднорідність таких показників, як вологість, орієнтування волокон на різних ділянках верхнього і нижнього шарів, а також може вказувати на невідповідність нормам сировини для виготовлення матеріалу або порушення умов виробництва.

Повітряні бульбашки

Повітряні бульбашки – дефекти у вигляді просвічування плям круглої форми, що утворюються в процесі відливання паперового полотна. Вони призводять до нерівномірного сприйняття фарби папером А4 формату при друці, до зниження міцності і розшарування виготовленого з такого паперу картону.

Електризація паперу

Електризація паперу – злипання листів, викликане високим електростатичним зарядом виготовленого матеріалу. Це явище найбільш яскраво виражено на натуральних сортах паперу, меншою мірою – на крейдованих. Висока електризація викликає прилипання до паперу пилу, що перешкоджає хорошому нанесенню фарби при друку, а також призводить до труднощів при машинному друці на високих швидкостях через злипання аркушів. Причиною електризації може стати пересушування паперу в процесі виробництва або неправильні умови зберігання.

Плями

Плями утворюються на папері в результаті попадання в сировинну масу сторонніх включень – мусор, масло, фарба, смола та ін. Цей дефект знижує естетичні характеристики готової продукції, перешкоджає якісному нанесенні фарби при друці.

Дефекти паперу перешкоджають чи ускладнюють його вживанню за призначенням. А деякі, знаходять у цьому потіху =)

Щодо плям на папері, який у Вас улюблений напій?

Для багатьох кава – улюблений напій.

Виявляється, декого кава надихає на мистецтво й нестандартні рішення. Пропонуємо переглянути 7 малюнків із монстриками, які раніше були лише плямками від кави на папері.

 

Перевірка якості паперу на картонно-паперовій фабриці “Папір-Мал”

Щоб уникнути проявлення описаних вище дефектів, на заводі існує декілька рівнів контролю якості. Спочатку на відсутність дефектів папір перевіряють саме під час його виготовлення. Технологи візуально оглядають папір на відсутність повітряних бульбашок та дірок.

Після виготовлення основа відправляється на склад, де кожна партія проходить перевірку у лабораторії та лише після перевірки відповідності основи стандартам якості ми виготовляємо серветки, туалетний папір чи картон.

Якість продукції “Папір-Мал” – заслуга ретельного та постійного контролю якості!

Дякуємо за увагу до нашої продукції! Будемо раді отримати відгуки про нас у Фейбуці та інших соцмережах!

Фото власні та взяті з Інтернету. Права на фото належать їх авторам.

Comments are closed.