Різновиди блокнотів

On Квітень 12, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до Різновиди блокнотів

Персональний коуч, бізнес-натхненник, кулінарний помічник, путівник – сучасні щоденники допомагають не тільки планувати свій день і складати to do списки. Читайте цікавинки про блокноти у нашій статті.

Чому «блокнот»?

Слово «блокнот» було запозичено з французької в ХХ столітті. У перекладі “блокнот” означає “зошит для записів”, до того ж має відривні листки.

Напевно, все почалося з дитинства, коли завжди хотілося щось домалювати на сторінці або записати на полях раптово прийдешню в голову думку. Однією з перших  такої книги-некниги створила  Кері Сміт, випустивши блокнот «Це не книга» (“This is not a book”). Малювати прямо на сторінках, розрізати їх, склеювати, в загальному, балуватися – чи це не мрія кожного творчого читача.

Яна Франк випустила на основі свого досвіду роботи ілюстратором чудову книгу «Муза і чудовисько. Як організувати творчу працю». У ній теж було відведено пусте, «блокнотне» місце для роботи над собою, ведення розкладу, складання списків.

Чим відрізняються блокнот і записна книжка?

Часто блокнот і записну книжку вважають тотожними поняттями. Подібне твердження є неправильним. Блокнот – це різновид зошита з торцевим кріпленням аркушів, як правило, за допомогою скріпок або металевої спіралі. В основному, блокноти невеликого розміру (найчастіше – А5, А6, А7). Записна книжка – це кілька зошитів, зшитих в єдиний блок. Практично завжди книги в твердій палітурці.

З тих пір традиційним щоденникам довелося посунутися. Переліку державних свят, таблиць відстаней між містами, телефонних кодів та іншої «корисної» інформації Ви в них більше не знайдете. Такі спеціалізовані блокноти, як правило, складаються з конкретних рекомендацій, завдань, корисної інформації та вільного місця. Порожні сторінки розробляються з урахуванням специфіки, білі, розлінованих або в клітинку. Тепер кожен може собі знайти потрібний щоденник, який буде завжди під рукою в сумці разом з порадами і потрібною інформацією.

Читайте також: Чому з часом папір втрачає свій колір та жовтіє?

Нещодавно з’явився Блокнот-кулінарник зроблений для молодих мам, які хочуть налагодити здорове і смачне харчування для своїх дітей. Тут є графіки прикорму, приклади меню, рецепти, корисні таблиці. І, звичайно ж, місце для особистих нотаток.

«Блокнот для Дела» створений для тих, хто хоче організувати своє робочий і не тільки час, а «Мамусин Блокнот» полегшить ведення заміток під час вагітності і перших місяців життя дитини.

Для мрійників теж випущено кілька щоденників. Є спеціальний, для дівчат і жінок. «Мрія за 90 днів» спрямований на гармонізацію сфер життя: кар’єра, саморозвиток, особисте життя і відпочинок. Нещодавно вийшов новий Dreambook.

Він стане в нагоді тим, хто хоче знайти Велику Мрію і розрахований на 3 місяці. Автори впевнені, саме стільки потрібно, щоб побачити, як починають збуватися найзаповітніші бажання. Блокнот складається з 4 частин – Dream, Discover, Design, Do, в кожному з яких є вправи, секрети, завдання для роботи з однією конкретною Мрією.

Навіть відомий виробник Moleskine робить спеціальні серії, присвячені різним містам. У таких блокнотах зібрана по-справжньому корисна інформація – схема метро, ​​карта центру міста, цікаві факти.

Серед достатку блокнотів тепер легше вибрати той, який ідеально підійде саме Вам саме зараз. Щоденники приходять на допомогу всім – молодим мамам, творчим особистостям, невгамовним мандрівникам і початківцям мрійникам.

Знайдіть свій власний блокнотик та записуйте усі ідеї!

Всі фото взято з Інтернету та права на них належать авторам.

 

Comments are closed.