Небесні вогники

On Квітень 19, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до Небесні вогники

Заворожує, коли одночасно з землі запускається тисячі вогників. Кожен запускає у небо свою мрію чи те, що бажає відпустити. Не відвести очей від цього дійства. Сьогодні ми Вам розкажемо як створити власний вогник-ліхтарик. Читайте та створюйте!

Все більше шанувальників завойовують китайські небесні ліхтарики.

Історія китайських ліхтариків почалася приблизно дві тисячі років тому, але тоді барвисті ліхтарі не використовувалися для декоративних цілей. Знаменитий полководець в епоху Троецарствия хитрий і щасливий Чжуге Лян придумав перший летючий ліхтар в Китаї.

Згідно з історичними звітами, форма паперового ліхтаря була скопійована з капелюха, яку носив Лян. Ліхтар виготовили з маслянистою рисового паперу, натягнутого на бамбукову структуру.

Всередині була розміщена маленька свічка, яка виробляла гаряче повітря, завдяки якій ліхтарик підіймався у повітря. Подібні ліхтарі служили засобом для передачі інформації, під час бойових дій. Ліхтарі використовувалися, таким чином, до третього століття, їх називали небесні свічки.

Починаючи з часу правління династії Юань, паперові ліхтарі стали символом надії і сприятливих побажань. Паперові ліхтарики знаходили застосування в багатьох релігійних ритуалах, оскільки вважалося, що вони можуть донести повідомлення божествам. Люди писали на ліхтариках повідомлення перед тим, як вивісити їх зовні свого будинку.
Китайці вірять, що ліхтарі під час фестивалю ліхтарів символізують відносини людей і природи, а також вищих істот, та повернення весни та світла на землю щороку.

Звичайно, найпростіше взяти, і купити готовий небесний ліхтарик. Але завжди знаходяться люди з неспокійним серцем, які все хочуть спробувати «на зуб». Зробити ліхтарик зовсім не складно, хоча потребує зусиль. І можливо навіть, що перший млинець буде грудкою. Але справжній допитливий розум цим не зупинити, скоріше можна тільки підстьобнути.


Варіант перший

Якщо Ви хочете оформити своє житло в японському стилі, то можна використовувати як джерело світла світильники, стилізовані під японські ліхтарики. Для їх виготовлення необхідні готові абажури у вигляді японських світильників і декор для них. Для прикраси можна використовувати бахрому, штучні квіти, тасьму і т.д. До абажуру приклеюють, через рівні проміжки, бахрому з помпонами. Можна комбінувати білий абажур з контрастною тасьмою і інші варіанти декору.

Якщо для прикраси використовуються штучні квіти, то їх необхідно відокремити від жорсткого пластикової основи та приклеїти по всій поверхні абажура на клей. Як серцевини можна використовувати помпончик від бахроми або намистинки відповідного розміру. Всередину декорованого абажура вставляють патрон з лампочкою і під’єднують шнур до мережі. Підвішують ліхтарик до стелі на гачку або на спеціальному кріпленні.

 

Варіант другий

Цей вид ліхтарика підходить для запуску в небо. Виготовляється він також з паперу – він повинен бути тонким і м’яким, але водночас міцним. Вага паперу має бути не вище 25 г/кв метр. Це важлива умова для того, щоб китайський ліхтарик злетів у небо. Також необхідно визначитися з формою ліхтарика – вона може бути у вигляді кулі, циліндра або серця. Обраний папір просочують антипіреном, щоб знизити її водопроникливість та здатність до займання. Далі з паперу вирізують чотири прямокутники розмірами 80х100 см і склеюють їх між собою клеєм, наприклад ПВА.

Одержаний ліхтарик прикрашають фарбами і прикрашають різним декором – стрічками, тасьмою, блискітками і т.д. Також необхідно зробити пальник. Для цього розтоплюють віск і просочують їм смужку будь-якої тканини. Каркас, на якому буде триматися пальник, готують так: на спицю накручують дві пласкої фольги і отримують дві трубки. Їх складають хрестом, поміщають всередину нього пальник і закріплюють конструкцію дротом. Для того, щоб парафін не стікав вниз, з фольги можна також виготовити чашку, яку також прикріплюють до каркаса. Весь каркас кріплять до ліхтарика за допомогою степлера або скотчу.

Організація запуску повітряного ліхтарика

Тут нічого складного немає. Насамперед розправляємо наш літальний апарат, і наповнюємо його повітрям. Для цього досить зробити рух розтрубом вперед, після чого утримуємо ліхтарик у вертикальному положенні.

Підпалюємо. Потрібно постійно стежити за тим, щоб купол був максимально розправлений, щоб його не зачепило полум’я.

Ставимо конструкцію на землю, і чекаємо, коли повітря всередині нагріється. Не потрібно намагатися допомогти злетіти ліхтарику. Просто потерпіть до тих пір, поки не відчуєте, що він «хоче» летіти сам. Тепер відпускайте. Нехай летить!

Загадуйте бажання та залишайтесь разом з “Папір-Мал”!

Всі фото взято з мережі Інтернет, права власності належать авторам.

Comments are closed.