Наждачний папір

On Листопад 29, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до Наждачний папір

Для чистової і чорнової обробки поверхонь досить часто застосовується наждачний папір. Види матеріалу володіють окремими технічними характеристиками, різною зернистістю, видами використаного абразиву. Детальніше читайте далі.

Трохи минулого

Ще в Стародавньому Китаї люди знали, що таке наждачний папір. Великі винахідники китайці створили його першими, використовуючи дроблені раковини, насіння й пісок. Вони наклеювали абразивні частинки клеєм на пергамент і потім шліфували наждачним папером поверхні. Але лише 14 червня 1834 року був запатентований наждачний папір у такому вигляді, яким ми його знаємо тепер. Це зробив Ісаак Фішер.

Наждачний папір, виготовлений за його технологією, ще називають шліфувальною шкуркою. Абразивний інструмент із цією назвою — це тканинне або паперове полотно з нанесеним на нього абразивним порошком (зазвичай це карбід кремнію).

Після того, як був запатентований наждачний папір, він часто використовувався для чорнової і чистової обробки металевих та інших деталей, заточування інструментів, шліфування різних поверхонь. Крім того, саме завдяки йому виробники таких речей, як CD-диски, повітряні кулі, каталоги тощо, можуть дотримуватися умов технологічного процесу. Сьогодні наждачний папір щільно увійшов також у побут звичайних людей, які також досить часто використовують його для різних цілей.

Матеріали наждачного паперу

Тепер же поговоримо про те, з чого роблять наждачний папір, а так як це комбінований будівельний матеріал (або інструмент, якщо можна це так назвати), то варто відзначити всі компоненти, які входять до її складу.

Насамперед – це основа наждачки. Часто, основою є як раз таки папір. Він дуже дешевий, помірно міцний і може витримувати значні механічні навантаження. Його можна обробити практично будь яким водовідштовхувальним засобом, а на таку основу можна наносити навіть дуже дрібні фракції шліф матеріалу, але зносостійкість в такому випадку, буде бажати тільки кращого.

Також, наждачний папір може бути на тканинній основі. Такий матеріал буде володіти високим ступенем зносостійкості, а також просочуватися різними смолами, щоб зробити захист від вологи. Крім того, на відміну від паперової основи, тканина буде володіти відмінним ступенем еластичності, а також міцністю на розрив.

Та існує комбінована наждачка. В такому випадку, основою є комбінований шар, що складається як з тканини, так і з паперу. Застосовується така наждачка у випадках, коли їй потрібно винести великі механічні навантаження. Даний вид наждачного паперу об’єднує в собі всі кращі якості попередніх двох типів, тому він є найдорожчим з усіх.

Дізнавайтесь нове разом з “Папір-Мал”!

Всі фото взято з мережі Інтернет. Всі права належать авторам.

Comments are closed.