Мистецтво ПАП’Є-МАШЕ

On Травень 10, 2018, Posted by , In Без рубрики, With Коментарі Вимкнено до Мистецтво ПАП’Є-МАШЕ

У цій статті мова піде про одну з незвичайних і оригінальних технік для створення виробів – ПАП’Є-МАШЕ. За допомогою нехитрих маневрів та простих матеріалів створюються дуже красиві штучки – вази, шкатулки, маски і театральний реквізит, предмети декору інтер’єру, такі як світильники, ляльки, рамки для фото та багато іншого. Читайте далі.

З французького ПАП’Є-МАШЕ перекладається як «жувальний папір». Власне вже в назві і розкритий сенс. Всі вироби формуються з паперових волокон з додаванням різних клеїв. Хоча назва техніки французькою, прийшла вона до нас зі стародавнього Китаю – батьківщини паперу.

На розкопках археологи виявили зброю з багатошаровим лаковим покриттям, датовані III століттям до н.е. Ці оригінальні вироби були досить міцні, витримували ковзний ріжучий удар і були дуже легкі, що було перевагою в бою. Пізніше це мистецтво з’явилося в Японії і Персії, де таким чином робили різні вироби для свят, наприклад, маски.

З середини 17 століття ця техніка стала дуже популярна в Європі. Для тих, хто тільки освоює вироби з пап’є-маше, важливо буде дізнатися три способи їх створення. Для початку буде необхідна основа для виробів. Її можна буде потім витягти з-під шарів паперу або залишити.

Перший спосіб полягає в наступному: перший шар – мокрі паперові шматочки покриваються клеєм, на нього наносять ще один шар паперу і знову покривають клеєм. Таких шарів може бути більше сотні. Цей процес має назву – машірованіе. Клей можна вибрати спеціальний, його продають в магазинах рукоділля або зробити його самостійно з крохмалю, борошна і ПВА. Якщо за планом форму потрібно виймати, то попередньо її необхідно змастити жирним кремом або вазеліном.

Другий спосіб – виріб створюють з паперової маси, змішаної з клеєм. Рецептів створення такої суміші існує кілька. Головним принципом залишається розм’якшення паперових шматочків у воді і змішування їх з клеєм. Отриману масу можна відлити в форму або нанести на основу. Формою-основою можуть бути дерев’яні, пластикові, скляні або пластикові вироби.

Третій варіант створення виробів пап’є-маше схожий на виготовлення фанери. Шматки картону обробляють клеєм і спресовують. Після висихання вироби можуть покривати шпаклівкою, шліфувати, ґрунтувати і після остаточного висихання фарбувати, приклеювати різні елементи декору або розписувати.

Як без цікавинок?!

Читайте далі цікаві факти про ПАП’Є-МАШЕ

 —————————————————————–1—————————————————————–

У 1800 ірландець на ім’я Issac Weld з County Cork зробив човен з пап’є-маше. Він плавав в ньому по озеру Killarney.

 —————————————————————–2—————————————————————–

У 1833 Charles Frederick Bielefeld побудував 10 розбірних будинків з ПАП’Є-МАШЕ та переправив в Австралію. Всі ці будинки були зібрані за 4 години до того як клієнти приїхали на місце.

 —————————————————————–3—————————————————————–

До 1970 року ПАП’Є-МАШЕ використовувалося для виготовлення денного випуску газет.

 —————————————————————–4—————————————————————–

Старовинні церемонії, які по сьогодення практикуються в Duragupuja, Індія. Всі зображення зроблені з ПАП’Є-МАШЕ та богині “Durga” поклоняються 10 днів. Після цього, при свічках в середині ночі, під удари барабана, дану фігуру з ПАП’Є-МАШЕ припідносять річці Ганг.

 —————————————————————–5—————————————————————–

Маски з ПАП’Є-МАШЕ проводилися з Палеоліту.

 —————————————————————–6—————————————————————–

Натхненний ПАП’Є-МАШЕ ляльками та іншими предметами французький фізик Louis Thomas Jerome Auzoux (1797 – 1880) експериментував з анатомічними ПАП’Є-МАШЕ моделями. В 1 822 коли він отримав медичну освіту він зробив першу анатомічну фігуру людини для Паризької Академії медицини. П’ять років пізніше він відкрив завод з виготовлення людських, ботанічних і ветеринарних моделей з ПАП’Є-МАШЕ.

 —————————————————————–7—————————————————————–

Величезний глобус з ПАП’Є-МАШЕ зроблений в Единбурзі для фільму Гаррі Поттер був проданий на аукціоні за £ 17,750!

 —————————————————————–8—————————————————————–

Церква з ПАП’Є-МАШЕ була побудована в Норвегії і простояла 37 років до тих пір поки її знесли.

Маска з ПАП’Є-МАШЕ у венеціанському стилі 

 

Вам знадобиться:

  • Туалетний папір та газети;
  • Жирний клей або вазелін;
  • Клей ПВА;
  • Акрилові фарби;
  • Елементи для декору (мережива, пір’я, стрази, бісер, намистини і т.д.).

Ріжемо або рвемо газету та  туалетний папір на смужки. Основою для Вашої майбутньої маски буде служити Ваше обличчя. Його необхідно змастити жирним кремом або вазеліном. Для того щоб маска вийшла добре, важливо стримувати емоції на обличчі – не рухатися бровами, не посміхатися. Залишатися спокійним. Починаємо приклеювати шар газетних шматочків, змазаних клеєм. При необхідності їх можна змочувати водою, щоб вони лягли якомога щільніше до обличчя. Чергуйте шар газети і шар туалетного паперу.

Завдяки цьому, Ви будете бачити, якщо десь пропустіть шматочок. Потрібно приблизно 5 – 6 шарів. Намагайтеся відразу викладати ту форму маски, яку бажаєте отримати. Закінчивши з шарами, візьміть фен і підсушіть форму на обличчі. Як тільки маска підсохне, знімайте і сушіть природним шляхом. Краї охайно підрівняйте ножицями. Форму необхідно класти опуклою стороною догори. Не забудьте зробити отвори для нитки або іншого кріплення. Коли маска повністю висохне, покриваємо акриловою фарбою по обидва боки. Прикрашати маску можна будь-якими деталями на Ваш смак: пір’ям, мереживом, бісерними низками, стразами або намистинками.

Рецепти для виготовлення ПАП’Є-МАШЕ

Не будемо розповідати про папір і паперові текстури, які використовувалися для ПАП’Є-МАШЕ. Розповімо про дивовижні і дивні добавки до ПАП’Є-МАШЕ.

Гума

…. іноді використовувалася для створення більш гладкої поверхні.

Зола

… використовувалася для нейтралізації кислотності та знищення комах, мишей.

Тютюнове листя

… використовувалися німецькими ляльковиками для виготовлення ляльок.

Гіркий огірок

… використовувався для знищення мікробів.

Часник

… для відлякування комах.

Сінамон і гвоздика

… додавалися для знищення запаху часнику.

Маленькі шматочки шкіри

… Samuel Hooper отримав патент в 1795 робити різні предмети зі шкіряних залишків.

Желатин

… використовувався в Англії для виготовлення голів ляльок, в місці з’єднання.

Ганчірки

… завжди використовувалися в ляльковому бізнесі.

Рисова мука

… надавали перевагу в Індії

Перемелені зерна

… надавали перевагу у Німеччині

Картопляне пюре

… додавалося в ПАП’Є-МАШЕ у 19 столітті в Англії

Всі види капусти

… Johnson і Maloney (британці) мали патент на даний рецепт для ПАП’Є-МАШЕ.

Не зволікайте, створюйте!

Всі фото взято з Інтернету, всі права належать авторам.

 

Comments are closed.