Мистецтво ОРІГАМІ

On Травень 24, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до Мистецтво ОРІГАМІ

 

Всім нам гарно відомі фігурки з паперу. Вони навіюють приємні спогади з дитинства. Чи то капелюшок, чи кораблик, дехто пам’ятає сердечка та журавликів. А скільки Вам відомо про це мистецтво та його витоки? Як розвивається мистецтво? Читайте у статті.

ОРІГАМІ – паперові фігурки, отримані з допомогою техніки складання. Історія виникнення цього мистецтва сягає своїм корінням у часи винаходу паперу в Стародавньому Китаї. Багато століть китайці зберігали секрет її виготовлення і тільки в VII столітті один монах, потрапивши до Японії, розкрив заповітну таємницю. Саме в японських монастирях техніка складання паперу отримала назву орігамі (офіційний термін з’явився в 1880 році).

З розвитком паперової індустрії все більше людей почали захоплюватися цим мистецтвом. Тепер паперові фігурки прикрашали не тільки стіни храму, але й звичайні будинки. Вважалося особливим проявом уваги відправити коханій дамі лист, прикрашений орігамі. Кораблик з паперу, квітка або літачок прикрашали столи під час бенкету.

Поширення орігамі у світі

Середина XX століття ознаменувався виходом у світ універсальної «Абетки орігамі». Це дозволило увійти мистецтву в маси, подолавши мовний бар’єр. У книзі були розміщені доступні широкому колу читачів схеми, символи і малюнки, що пояснюють процес виготовлення фігурок.

На сьогоднішній день орігамі — цікаве заняття як для найменших, так і для дорослих людей. Перші вироби з паперу діти роблять ще в садку, наприклад, кораблик з паперу. Покрокова інструкція допоможе наочно продемонструвати дитині всі етапи створення орігамі. Для малюка це справжнє диво, коли зі звичайного аркуша виходять цікаві об’ємні фігурки.

Орігамі розвиває дрібну моторику рук, просторове мислення, логіку, творче начало людини.

Види орігамі

Орігамі буває просте і модульне. Просте підходить для дітей або початківців рукодільниць. Створюється виріб досить швидко, і можна відразу побачити результат своєї роботи. У результаті виходить журавель, літачок і інші чудові речі, для створення яких потрібен один лист і схема. Кораблик з паперу — улюблений виріб активних діток, які влаштовують з їх допомогою справжні перегони в весняних струмочках.

Модульне орігамі – об’ємна фігурка, зібрана з декількох згорнутих спеціальним чином папірців (модулів). Подібні вироби дуже поширені останнім часом. І не дивно, адже таким чином отримують справжні шедеври, якими можна не тільки прикрасити свою кімнату, але і зробити з них відмінний подарунок.

Необхідні приладдя для створення виробів з паперу

Кораблик, літачок і інше просте орігамі роблять без клею. Навіть більш складні конструкції модульного орігамі переважно створювати, використовуючи лише папір. Вона може бути будь-якою, але досить щільною, щоб добре згиналася. Іноді можуть знадобитися ножиці. В інтернеті є безліч майстер-класів з виготовлення подібних виробів. На малюнку представлена найпростіша схема – кораблик з паперу.

Як і більшість мистецтв орігамі розвивається та перетворюється у щось надзвичайне

Як складати кораблика

Схема «кораблик з паперу» — одне з перших орігамі, яке швидко освоюють діти. Для його виготовлення Вам знадобиться аркуш формату А4.

Почнемо:

1.Складіть аркуш навпіл, як показано на малюнку. При цьому зігнутий край повинен опинитися зверху.

2.Подумки розділіть отриманий прямокутник вертикальною лінією навпіл. Поверніть верхні кути вздовж цієї лінії.

3.Підігніть знизу залишені смужки паперу з різних сторін і загніть куточки.

4.Розгорніть трикутник як, показано на малюнку, щоб вийшов ромб.

5.Загорніть нижні кути до верхніх. В результаті вийде трикутник.

6.Акуратно розгорніть фігурку, як зазначено на схемі.

7.Орігамі кораблик з паперу готовий. Його можна запустити поплавати у ванній кімнаті або в найближчій калюжі на вулиці.

Кусудама

Різновид техніки модульного орігамі, в якій деталі не просто з’єднують, а зшивають або склеюють між собою, щоб отримати кулясті фігури. В результаті виходять дивовижні композиції, побачивши які важко повірити, що вони створені з паперу. Традиційно в цих кулях зберігали ароматичні суміші, сухі пелюстки. На сьогоднішній день вони стали предметом декору, це — оригінальний подарунок.

Квіти кусудами може зробити навіть початківець. Для цього потрібно запастися великою кількістю квадратних папірців (підійдуть листочки для записів) і клеєм. Як і у випадку з класичним модульним орігамі, варто бути терплячим, але результат перевершить всі очікування.

Цікаві факти

Найбільшим вважається орігамі кораблик з паперу, схема якого створена московськими майстрами на виставку канцелярії. Він витримує вагу декількох чоловік. Його розміри 3 на 1,5 м.

Самим маленьким орігамі є журавлик висотою 2 мм. Він став найбільш поширеною фігуркою з паперу завдяки відомій історії дівчинки Садако Сасакі, яка вижила під час атомного вибуху в Хіросімі. Вона, перебуваючи на досить близькій відстані від бомби, не отримала ні синців, ні подряпин. Але через деякий час захворіла на рак крові. Дівчинка вірила в те, що якщо вона встигне зробити 1000 журавликів з паперу, то її заповітне бажання — одужати — збудеться, хвороба відступить. Але дівчинка померла. За однією з версій, вона зробила все-таки 644 журавлика, а решту доробили друзі після її смерті. З тих пір були зняті фільми і аніме, написані книги і музика з цього сюжету. В пам’ять про Садако і страшну, бомбу побудований монумент в Японії і США у вигляді дівчинки з журавликів в руках.

Орігамі — це відмінне хоббі і спосіб самовираження для тих, хто любить кропітку роботу і цінує прекрасне. Схема «кораблик з паперу», представлена в статті, є класичною. Але не зупиняйтеся на таких простих фігурах. Освоївши модульне орігамі, ви абсолютно по-новому поглянете на ввесь навколишній вам папір.

Бажаємо Вам створити свою паперову історію!

Всі фото взято з мережі Інтернет, права на них належать авторам.

 

Comments are closed.