Мистецтво КВІЛІНГУ

On Травень 17, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до Мистецтво КВІЛІНГУ

Смугасте мистецтво дивує своєю водночас простотою та складністю. Виявляється у нього є невелика історія. Читайте у статті.

Квілінг – напрям мистецтва, при якому смуги паперу склеюються таким чином, що виходять чудові пишні, об’ємні картини або форми для декорацій.

Трохи історії

Про філігранну обробку паперу було відомо ще в Стародавньому Єгипті, жителі якого для виготовлення фігурок використовували папірус.

У XVI столітті це мистецтво з’явилося і в Європі. Зокрема французькі та італійські монахи з допомогою техніки квілінг майстрували маленькі вироби, а потім ними прикрашали і обрамляли ікони.

Це було дешевою альтернативою золотою та срібною філіграні. Також цю техніку використовували у створенні медальйонів і кулонів. Можливо, саме сильний вплив церкви вплинув на той факт, що історія квілінгу в цих країнах асоціювалася швидше з культурними подіями, ніж хоббі..

Діставшись до Англії, квілінг став дуже популярним серед представниць знатних сімейств. На той момент вартість паперу, особливо кольорового і високоякісного, була дуже висока, тому цей вид рукоділля був предметом захоплення дам тільки з вищих верств суспільства.

Пізніше в багатьох європейських країнах стали випускатися журнали, де докладно описувався процес створення різних штучок з допомогою цієї техніки, наприклад, рам для картин, коробочок для чаю, шкатулок, кошичків.

Історія квілінгу тоді дійсно переживала розквіт. Відомі факти організації цих навчальних курсів з папіровертіння в елітних навчальних закладах. Навіть деякі короновані обличчя захоплювалися цим мистецтвом. Зокрема дочка Георга II, Елізабет, годинами займалася створенням хитромудрих паперових шедеврів. Одного разу вона піднесла своєму лікарю незвичайний подарунок у вигляді ширми, виконаної в техніці квілінгу. Трохи пізніше й іншими відомими особистостями було гідно оцінено це паперове мистецтво.

Це мистецтво захоплювало королеву Марію і царицю Олександру, Джейн Остін і сестер Бронте.

Матеріали, які необхідні

  • Набір смужок для квілінгу в природних тонах. Їх можна купити у відділі дитячої творчості або зробити самостійно.

  • Заґрунтована фанерка в якості основи. Як варіант — цупкий картон.
  • Інструмент для скручування смужок. Якщо ви не знайшли такого, замініть його шилом.
  • Ножиці.
  • Клей.

Різновиди елементів квілінгу

З чого варто почати

Усе починається зі створення елементів квілінгу. Основний елемент — це рол (туго закручена спіраль). Протягуємо у роздвоєну частину інструменту кінчик паперу й починаємо туго намотувати. Знімаємо спіраль, повністю захопивши її пальцями, щоб шари не розмоталися у “серпантин”.

Далі тугий рол послаблюється, його діаметр дещо збільшується, ступінь еластичності підвищується. Форма при цьому притримується пальцями.

З розслабленого рола створюємо краплю, обережно й рівномірно притискаючи пальцями один край. З краплі виходять чудові крила метелика, пелюстки квітів, пташине пір’я.

Вільний кінчик змащуємо клеєм, притримуємо, поки папір не склеїться.

Другий елемент, який ми використовуємо в роботі — це “гармошка”. Ми використаємо цей прийом для створення трави. Отже, складаємо паперову смужку сходинками, добре фіксуємо лінії згину.

Щоб надати об’єму роботі, вирішено створювати квіти з бахроми. Техніка проста: смуга нарізується ножицями, потім робимо намотування цілої частини в тугий рол, приклеюємо вільний край. Можна оформити верхній шар у вигляді зеленої бахроми, імітуючи чашолистик.

Фон можна заповнювати скроллами — особливими завитками, які виглядають вільно й розслаблено. Зробимо кілька V-скроллів: згинаємо паперову смужку посередині, починаємо накручувати на інструмент один кінець аж до лінії згинання; спіраль має виходити назовні. Симетрично накручуємо з іншого боку. Виходить така фігура.

А далі ми беремо заґрунтовану фанерку, оформлюємо її кольоровим папером або залишаємо, як є, та починаємо викладати композицію. Коли нам подобається розкладка елементів, беремо клей на зубочистку, обережно змащуємо елемент зі споду та легко притискаємо до основи. Оскільки була обрана літня тематика, отримуємо таку картинку.

Запасайтесь терпінням, фантазією та створюйте!

Для натхнення

Створюйте нове разом з “Папір-Мал”!

Всі фото взято з Інтернету, права на них належать авторам.

 

Comments are closed.