МИСТЕЦТВО ДЕКУПАЖУ

On Травень 3, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до МИСТЕЦТВО ДЕКУПАЖУ

 

Де саме виник даний вид рукоділля, джерела інформації розділилися. Деякі говорять що вперше про декупаж згадується у Єгипті, інші кажуть Китай, ще є згадка про Німеччину та саме слово французьке =) Більше читайте у нашій статті.

Слово ДЕКУПАЖ (від французької decoupage – «те, що вирізане»). Техніка являє собою вирізання малюнку з серветки чи тканини та нанесення на поверхню предметів інтер’єру таким чином, щоб виглядало як розпис.

Назву мистецтво отримало лише в XVII сторіччі у Франції. У той час декупаж називали мистецтвом бідняків. Їм коштовні предмети інтер’єру були не доступні, і вони прикрашали старі меблі та інші предмети інтер’єру своїми руками. Вже в XVIII сторіччі існували майстри декупажу.

До нас мистецтво декупажу прийшло відносно недавно і в даний час набуло великого поширення.

Декупаж широко використовується для прикрашання предметів інтер’єру, а також для створення подарунків.

Декупаж здатний подарувати нове життя старим предметам. Він вносить нові цікаві штрихи в інтер’єр кожного будинку, додаючи йому оригінальності та вишуканості.

Сьогодні найпопулярніший матеріал для декупажу – це тришарові серветки. Звідси й інша назва – «серветкова техніка». Застосування може бути абсолютно безмежним – посуд, книги, шкатулки, свічки, музичні інструменти, горщики для квітів, флакони, меблі, взуття і навіть одяг! Будь-яка поверхня – шкіра, дерево, метал, кераміка, картон, текстиль, гіпс – повинна бути однотонною і світлою для того щоб малюнок було добре видно.

ОСНОВНІ ВИДИ ДЕКУПАЖУ

Існує п’ять основних видів – це зворотний, прямий, об’ємний, художній і декопатч.

 

ПРЯМИЙ ДЕКУПАЖ (класичний) – один з видів, де зображення приклеюється безпосередньо на поверхню (скло, дерево, шкіра, пластик, метал, тканина, кераміка і т.д.) Виділяється 3 напрямки прямого декупажу:

  • Декупаж з використанням фото. Особливість в стиранні паперового шару та нанесення тільки залишків фотоплівки, що дає дуже тонкий яскравий і красивий малюнок.
  • Перенесення малюнка з паперу на поверхню. Поверхня покривається білою акриловою фарбою, на неї накладається малюнок зображенням вниз, чекаємо висихання, після воложимо папір та скочуємо його, у підсумку залишається відбиток картинки.
  • Декупаж з використанням спеціального декупажного лаку. На картинку наноситься спеціальний лак декількома шарами, чекаємо висихання, після чого занурюється у воду зображення і акуратно знімається папір, а решта лакова плівка з відбитком вже наклеюється на предмет декору.

ЗВОРОТНІЙ ДЕКУПАЖ. В даній техніці малюнок приклеюється до скляної поверхні зі зворотного боку, зображенням всередину. Ця техніка гарно підходить для тарілок, тому зовнішня сторона залишається чистою і придатною для використання. Ця техніка чудово поєднується з художнім декупажем.

ОБ’ЄМНИЙ ДЕКУПАЖ. Суть полягає у використанні об’ємних матеріалів для декорування будь-якої поверхні  – драпірування з тканини, використання сучасних текстурних паст, намистин, каменів, черепашок, шкаралупи яєць, загалом, всього того, що тільки дозволяє Ваша фантазія. Найчастіше такий декупаж зустрічається в картинах, а також в декорі годинників.

ХУДОЖНІЙ ДЕКУПАЖ – принцип полягає в стиранні кордонів між наклеєним зображенням і фоном за рахунок використання різних художніх технік, що в підсумку призводить до створення цілісного зображення, схожого на єдиний ручний розпис.

ДЕКОПАТЧ. Цей вид декупажу заснований на техніці печворк, коли маленькими шматочками паперу заклеюється вся поверхня. Для декопатча використовують спеціальний папір, що імітує різні поверхні (тканина, хутро, структуру дерева), але можна використовувати і звичайну серветку, декупажні карти. Найкраще декопатч виглядає на великих предметах меблів.

ТЕХНІКА Sospeso Tresparente (Повітряно-рухливе) – це авторська техніка італійського дизайнера Моніки Аллегро. Суть техніки полягає в тому, що на спеціальну термоплівку наклеюється мотив, і в процесі нагрівання плоскому малюнку надається об’ємна форма і нова фактура.

 

Стилі декупажу

Стилістично декупаж можна розділити на Прованс, етнічний, вікторіанський, Шеббі-шик, Симпли-сіті і printroom. Але це лише мала загальновідома частина, адже буквально кожен день народжуються нові напрямки в даному виді мистецтва.

Прованс виник у Франції в однойменній провінції і уособлює всю романтику, ніжність і простоту села. На світлі поверхні наносяться зображення квітів, лавандових полів, сцени з сільського життя. Активно застосовується зістарювання поверхні.

Етнічний стиль характерний яскравими деталями, що відносяться до конкретної культури, країни: це можуть бути різні тканини, шкіра тварин, використання традиційних орнаментів. Він з’явився з розвитком туризму для прикраси різних виробів з етнічними мотивами.

Вікторіанський – В цьому стилі декупажу гармонійно поєднуються класика і розкіш палацового життя. Стиль виник в Англії за часів правління королеви Вікторії.

Шеббі-шик – потертий шик – імітація старовини за допомогою білої або світлої пастельної основи і ніжних лаконічних мотивів з квітами, з великою кількістю милих акцентів і використанням розмитих малюнків. Цей стиль допомагає створити неповторний затишок в домі.

Симпл-сіті – простий міський стиль. Застосовуються в декоруванні обрізки старих газет, журналів, рвані краї малюнків. Досить популярний стиль. Грубо кажучи – декор з підручних матеріалів, який завжди можна знайти в будинку.

Printroom – для цього стилю використовуються фотокопії малюнків 19-го сторіччя в чорно-білих тонах на блідому пастельному тлі. Роботи в цій техніці виглядають дуже ефектно.

ПРЕДМЕТИ ДЕКУПАЖУ

Предметами може стати сама проста річ у побуті. Нумо поцікавимося, що це може бути.

Щіпки

Коробки

Вішаки

Стільці

Навіть взуття

Годинник

Плитка

Техніка ДЕКУПАЖ не потребує від Вас вміння малювати, головне Ваша посидючість та фантазія. Створюйте!

Comments are closed.