Класифікація паперу

On Листопад 15, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Новини виробництва,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до Класифікація паперу

 

Папір — це аркуші, що складаються із волокон рослинного походження. Довжина волокон приблизно один міліметр. Папір відрізняється за масою (від 40-250 грам/1м2), способом виготовлення, форматом, видом друкарської продукції. Більш детальніше про види паперу читайте у статті.

Крейдований папір

Це целюлозний папір на який нанесено шар із спеціального складу пігментів та крейди. Завдяки цьому отримуємо матеріал із білішою та гладкішою поверхнею. Такий матеріал дає можливість передати більшу кольорову гамму зображення. Якщо порівняти відбиток на звичайному папері та крейдованому, то на останньому зображення будуть яскравішими, гарнішими. На крейдованому папері друкують високоякісні ілюстрації, зокрема всілякі журнали, каталоги, візитки. Крейдований папір буває матовий та глянцевий. На глянцевому зображенні виходять яскравішими, та для книг та каталогів слід обирати матовий. Він менше втомлює очі.

Офсетний папір

Призначений для друкування офсетним способом друку. Що його відрізняє від інших видів паперу? По-перше, він повинен бути проклеєним, це дає змогу протистояти дії води. Крім того, добре проклеєний папір менше пилиться. Адже відомо, що пилюка осідає на гумовотканинному полотні і погіршує якість відбитка, засмічує фарбовий апарат, зменшує тираже стійкість друкарської форми. Адже в офсетному методі задрукованим  матеріал в момент друку знаходиться в контакті з водою. При цьому, поверхня не обов’язково повинна бути надзвичайно рівна. Адже зображення в офсетному друці передається на папір через гумовий декель, який компенсовує усі нерівності.

Папір для високого друку

Папір повинен бути достатньо гладким та деформуватися в процесі друку. Адже тут зображення не передається через гнучкий матеріал. Для такого паперу не важлива стійкість до води, так як надруковане не контактує з рідинами.

 

Папір для глибокого друку

Хоча й цей вид тепер рідко застосовується, та ми розглянемо особливість паперу для глибокого друку. Зокрема, він повинен мати максимально гладку поверхню. Це зв’язано з тим, що з папером контактують саме пробільні елементи, і від якості паперу залежатиме якість відбитків.

 

Картографічний папір

Використовується для друкування карт. Повинен мати підвищену міцність до згинання та високу механічну міцність. Адже карти неодноразово згинаються та експлуатуються в умовах далеких від ідеальних. Крім того, матеріал не повинен містити засмічень, оскільки їх можна помилково прийняти за об’єкт на карті.

 

Газетний папір

Призначений для друкування газет. Оскільки при такому виробництві використовують високошвидкісні друкарські машини, то для друку фарба використовується рідкіша. Крім того, газети повинні оперативно постачатися користувачам, і немає часу для їх висихання. Тому газетний папір має підвищену пористість. При друкуванні фарба, як губка потрапляє в ці пори. Якщо добре потерти свіжонадруковану газету, то можна замазати руки — фарба ще не висохла.

 

Форзацний папір

Цей вид паперу використовують для виготовлення форзаців (це аркуш, який скріплює обкладинку книжки із її блоком). Не всі фірми, що виготовляють книжки розуміють, що для форзаців не підходить звичайний офсетний папір. Адже форзацний має підвищену міцність до згинання, крім того добре проклеєний. Бо форзац кріпиться із книжковим блоком та обкладинкою за допомогою клею.

 

Металізований папір

На верхній шар основи нанесене металізоване покриття. Використовується для етикеток, візиток. Оскільки поверхня цього паперу зовсім не впитує фарбу, то й друкувати слід спеціальними фарбами, що закріплюються не впитуванням.

 

Етикетковий папір

Спеціальний папір, який в основному призначений для друкування етикеток. Від звичайного паперу відрізняється поверхнями “лиця” та звороту. Лицева сторона має гладку поверхню (щоб красивою була етикетка), а зворотня шероховата (щоби добре кріпилася етикетка до пляшки). Навіть є така історія – через незнання цього надрукували етикетку на крейдованому папері. Відповідно, до пляшки вона не прилипала. Технолога звільнили.

 

Папір для виготовлення грошових знаків

Спеціальний високоякісний папір виготовлений із целюлози. Стійкий до багаторазових згинань та механічних пошкоджень. Переважно містить “водяний знак” приховане зображення, яке видно при розгляданні на просвіт. Склад паперу кожна держава тримає в таємниці, адже це один із ступенів захисту. Ми чули про випадок, коли фальшивомонетники підробили англійські фунти стерлінги 1:1. Та фальшивки розпізнали тільки за складом волокна. Виявляється, що для виготовлення англійської валюти використовують бавовну, яку вирощують на спеціальній ділянці в Індії.

Дізнавайтесь нове разом з “Папір-Мал”!

Всі фото взято з мережі Інтернет. Права на них належать авторам фото.

Comments are closed.