Картон, як матеріал для творчості

On Листопад 23, 2017, Posted by , In Зручно користувачу,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до Картон, як матеріал для творчості

Картон, в руках творчої людини та ще й з фантазією, творить чудеса.Ми підготували статтю, де Ви зможете знайти для себе щось цікаве та корисне: підбір самих дивуючи виробів з картону, як підібрати картон для Вашого проекту та де можна знайти  картон.  Читайте далі, у нашій статті.

Розпочнемо подорож у світ картону!

Картон є дуже простим, але унікальним матеріалом. Починаючи від створення аплікацій, закінчуючи меблями – ваші можливості з картоном майже необмежені. Потрібна лише фантазія, та бажання, та бажано ще й картон мати під рукою =)

Виберіть свій картон

Перш за все, вам потрібно вибрати тип картону, який буде використаний для вашого проекту. Слово “картон” – це лише загальний термін, який не багато говорить. Він визначає папір товщиною більш ніж 200 г/м2 та виконаний з вторинної сировини. Тип картону, який Вам необхіний залежить від задач проекту та його сфер застосування.

Основні характеристики картону

Товщина

Товщина картону для проекту визначається розміром готового проекту та його витривалістю. Найменша товщина у одношарового картону  і найтовщим є стільниковий картон.

Поверхня

Поверхні у картону мають різну текстуру і в залежності від цієї текстури є різні можливості для моделювання. Крафт картон без нанесення досить важко фарбувати та тому він не підходить для проектів де необхідно досягти певного кольорового рішення. Лаковані або глянцеві картони навпаки можуть бути використані під пофарбування проте вони не мають того “картонного” вигляду що є у крафт картону.

Стійкість

Прототипи, зроблені для демонстрації або виставок, вимагають більш міцного матеріалу та гарної детелізації – меблі, моделі автомобілей та будівль потребують міцного картону (наприклад стільникового картону або гофрованого картону). Проте мініатюрні проекти та різноманітний домшній декор можуть поступитися стійкістю для лекгості роботи з матеріалом і більшої естетичності. Це також необхідно враховувати під час вибору картону для проекту.

Кожен тип картону має особливі властивості по уцим трьом параметрам. Найчастіше можна зустріти такі типи картону:

  • Одношаровий картон (cardstock)
  • Біла лакована дошка (WLC)
  • Гофрокартон
  • Стільниковий картон (Hexacomb)

Давайте розглянемо кожен з них окремо, щоб зрозуміти який з них найкраще підійде саме для Вас!

Одношаровий картон (сardstock)

Приклад одношарового картону

Одношаровий картон (сardstock) – найтонший тип картону – товщина від 200 до 350 г/м2. Він використовується для виготовлення візитних карток, обкладинок каталогу, листівок або гральних карт.

Одношаровий картон це чудовий картон для декоративних, не функціональних робіт. Він має найменшу міцність та стійкість, але його легко розрізати та свердлити, має чудову гладку поверхню, поставляється в безлічі кольорових рішень та текстур, недорогий і його можна знайти у будь-якому магазині для творчості. Інструменти для роботи – це звичайні ножиці та канцелярські ножі. Цей картон є ідеальним супутником для дитячих проектів, мініатюр та для створення різноманітних листівок, подарункових пакунків та інше.

 Картонна лакована дошка (WLC)

Приклад картонної лакованої дошки

Картонна лакована дошка ( WLC, GD, GT або UD), як правило, виготовляється з переробленого картону. Він виготовлений з верхнього шару відбіленої целюлози, з середнього та нижнього шару вторинної сировини. Одна сторона покрита кілька разів спеціальним лаковим покриттям, а інша – лише один раз. Всередині наповнення відоме як Triplex board.

Переваги WLC – це ціна та можливість друку. Це недорогий тип картону, який також чудово підходить для невеликих проектів. На ньому легко малювати, його легко клеїти та нарізати. Листи тонкі та легко складаються, але досить міцній для проектів з тонкими деталями. З такої дошки найкраше виготовляти декор для дому – рамки для фото, декоративні елементи для стін тощо.

Гофрокартон

Гофрокартон є королем картону для різних проектів. Він також є найпопулярнішим картоном для упаковки товарів.

Приклад виробу з гофрокартону

Гофрокартон складається з хвилеподібної дошки (яку називають “флейтою”) і двох шарів лайнер-борту (як правило, крафт-лайнер). Зазвичай “флейта” виготовлена з картонутовщиною 0,25 мм. Загальна товщина гофрованого картону залежить від товщинии флейти і варюється між 0,8 мм (має назву флейта “F”) до 4,8 мм  (називається флейта “А”). Найпопулярніший гофрокартон – це “С” флейта, товщина якого становить 4,0 мм.

Основна сфера використання гофрокартону це виготовлення упаковки для промислових та споживацьких товарів, тому його легко знайти. Також перевагою є те, що це надміцний картон і завдяки своїй незвичайній текстурі дає більше простору для творчості. Це найкращий вибір для середньо-великих проектів, для виготовлення меблів та декорацій для вистав чи виступів.

Стільниковий картон (Hexacomb)

Приклад стільникового картону

Стільниковий картон (Hexacomb) – це особливо жорсткий тип гофрованого картону. Відмінністю цього картону від гофрокартону є те що середній шар складений не “флейтою” а у вигляді сот. Стільниковий картон використовується для вологостійкої упаковки та упаковки промислових товарів. Поверхня гладка і тверда.

Використовується стільниковий картон в автомобілепроектуванні, упаковці, промисловому дизайні та будівництві. Такий картон майже неможливо дістати у звичайних побутових умовах, тому ми не рекомендуємо його для простих проектів. Стільниковий картон використовують професійні дизайнери для створення макетів промислових та комерційних об’єктів.

Після того як Ви визначилися з типом необхідного картону необхідно лише дістати необхідні для роботи з ним інструменти і почати творити! Для додаткового натхнення ми підібрали для Вас найкращі роботи з картону, які змогли знайти на просторах мережі Інтернет.

Функціональний прототип картонного велосипеда, зроблений англійським дизайнером Філом Мостом з гексакомбу. Водонепроникний, він може протистояти щоденному використанню до 6 місяців.

Художник Кріс Гілмур створює гігантські скульптури з картону, подібно цьому вражаючому інвалідному візку.

Ціла кімната з картону!

 

Концепт системний блок з картону – зручно і екологічно

Пилесос з картонним корпусом! Чи не дивовижно?!

Скульптура з картону автора з Великобританії, Кріса Гілмора

Тож, обирайте вид картону та творіть!

Фотографії взято з Інтернету.

Слідкуйте за нашими новинами та статтями в соц. мережах та на сайті.

Далі цікавіше!

Comments are closed.