Картон та його види

On Серпень 23, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Новини виробництва,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до Картон та його види

Що варто знати про картон та йоги види? Який матеріал є найпопулярніший у світі та чому? Шукайте відповіді у нашій статті.

Картоном називається будь який папір з найбільшою міцністю, товщиною і масою на один квадратний метр, виготовлений ​​з рослинних деревних волокон з додаванням різних наповнювачів з натуральних і хімічних речовин. Виробництво картону практично не відрізняється від процесів, що здійснюються при створенні паперу. Єдиною істотною різницею можна вважати використання фабриками більш жорсткої сировини для виготовлення картону, яке дає в підсумку вагу, що перевищує 150 грам на 1 м², і товщину більше 0,2 мм.

Оскільки картон має кращу жорсткість і надійніший для зберігання, він став одним з найбільш затребуваних пакувальних матеріалів в усьому світі. Крім того, завдяки невеликим параметрам ваги і можливості швидкої обробки, його досить часто використовують як елемент декорування в житлових будинках та промислових об’єктах. Цей виріб може мати один, два, три, п’ять і сім шарів з різною міцністю волокон, що відрізняються деформаційними, і вологостійкими властивостями експлуатації.

Які розрізняють види картону?

Поліграфічні компанії і ті, хто має справу з цим матеріалом, зазвичай поділяють його на кілька типів, що відрізняються за складом, властивостями поверхні і експлуатації, а також стійкості. В основному виділяють наступні види картону:

Чистоцеллюлозний – виходячи з назви, можна зрозуміти, що виконується цей вид із білизни целюлози, тому його лицьова сторона може бути крейдована. Відрізняється показниками щільності від середнього до високого.

Крейдований – завдяки нанесенню на поверхню спеціальних меловальних паст має гладку блискучу поверхню, що добре передає колір, за рахунок чого такий тип задіюється для виготовлення представницьких упаковок.

Дерево-масний – характеризується тим, що складається з трьох шарів, при цьому матеріалом для центрального служить деревна маса, а для інших – целюлоза зі спеціальним покриттям.

Макулатурний – вважається найменш витратним у виготовленні, а тому має широке поширення для створення з нього упаковок чаю, сигарет, цукерок та іншої швидко вживаної продукції.

Некрейдований – застосовується для пакування безлічі найменувань харчових продуктів за рахунок відмінних властивостей експлуатації.

Крафт-картон – відрізняється максимальними характеристиками міцності і стійкістю до вологи, тому їм користуються для виготовлення коробок під побутові та електричні пристрої.

Дизайнерський – має неймовірну велику кількість кольорових варіацій і можливостей для нанесення тиснення, в зв’язку з чим він вкрай популярний у дизайнерів та дуже часто зустрічається в поліграфії для створення обкладинок або брендової корпоративної продукції.

Гофрований – за рахунок надійної багатошарової структури використовується як пакувальний матеріал для фурнітури, керамічного і скляного посуду, а також взуттєвих коробок.

Більше про гофрокартон

Гофрокартон – матеріал, що використовують в промисловості та бізнесі, як  пакувальний. Відрізняється малою вагою, дешевизною і високими фізичними параметрами. Є одним з найбільш поширених матеріалів в світі для використання в якості упаковки.

Гофрокартон або гофрований картонний папір – один з затребуваних матеріалів. З ним стикається кожна сучасна людина, оскільки сьогодні переважна частка пакувальної тари виготовляється з гофрокартону. Це і коробки для транспортування піци, тортів, це упаковка для побутової техніки. Даний матеріал був спеціально розроблений для захисту продукції від деформації і механічних пошкоджень.

Класифікація

Картонно-паперові фабрики і комбінати пропонують кілька популярних видів гофрованого листа:

Двошаровий. Застосовується в якості матеріалу прокладки в харчовій, кондитерській або виробничої промисловості. Такий гофрокартон має непогану гнучкість, але слабку жорсткість.

Тришаровий. Складається вже з 3-х шарів. З нього виготовляють різноманітні коробки, пакувальні конструкції. Картон відрізняє прийнятна жорсткість і достатня міцність.

П’ятишаровий. Цей тип картону ідеальний для упаковки важких і великогабаритних вантажів – холодильників, пральних машин та іншої побутової техніки.

Семишаровий. Гофрокартон даного типу призначений для створення пакувальної тари для надцінних і важких вантажів – верстатів, промислового або фармацевтичного обладнання.

Особливості

Гофрокартон складається з целюлози або макулатури і клею. Це робить його дешевим і актуальним, що позбавляє компанії від потреби включати у вартість реалізованих товарів ціну упаковки. Гофрокартон став популярний завдяки унікальності своїх властивостей. Його структура дозволяє створювати відмінну амортизацію, що впливає на збереження товару при транспортуванні на будь які відстані. І чим більше шарів у гофрокартону, тим кращий буде ефект. Цей матеріал з успіхом конкурує з пластиком, який дорожче за собівартістю.

Щоб надати гофрованому картону відповідну форму, не потрібно виконувати власні технології. Практично будь яка коробка легко збирається за допомогою скотчу або канцелярських скоб. Отримана тара відрізняється малою вагою. Одночасно знижується навантаження на рухомі частини, які беруть участь в транспортуванні, спрощується робота команди вантажників.

Сподіваємось Ви дізнались щось нове для себе. Прагніть нового разом з Папір-Мал!

Всі фото взято з мережі Інтернет, права на них належать авторам.

 

Comments are closed.