Фотопапір у всій красі

On Березень 29, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до Фотопапір у всій красі

Одним з найпопулярніших виробів паперу є фотопапір. Але чим він відрізняється від звичайного? Відповідь на це і багато інших питань – у нашій статті про фотопапір.

Історія створення фотопаперу

До початку використання мокрого колоїдного процесу (власне, процесу створення відбитків на фотопапері), фотографії створювалися за допомогою посріблених мідних пластин, і ім’я таким фото було – дагеротип, на ім’я свого творця, Луї Дагера.

Проте прогрес не стояв на місці і в 1850 році заповзятливий американець Вудворд почав використання камери обскура – винаходу, треба сказати, далеко не нового навіть на той час. Громіздка і примхлива, така камера, однак, дозволяла в рази спрощувати процес створення фотознімків.

Народження фотопаперу

У 1874 англієць Маудсли вирішив питання слабкості фотоматеріалу та презентував світові своє відкриття – фотопапір, який почали масово виробляти вже 1879, що було заслугою Дж. Свана.

Треба відзначити, що фотопапір від звичайного паперу відрізняє шар желатину, тобто колагену, під яким знаходяться кристали світлочутливої речовини – хлористого срібла.

Останні роки дев’ятнадцятого століття винахідники і любителі працювали над допоміжними засобами і пристосуваннями для досягнення якомога кращої чіткості і контрасту зображення.

Якщо розібратися, то процес створення знімків за допомогою фотопаперу досить простий: вода розчиняє желатин, який твердне під впливом світла, потім знімок покривається фарбою, в результаті чого виходить кліше для створення відбитків.

У 1864 вже згадуваний Свен використовував сажу. Треба сказати, над цим процесом працювали багато, результат роботи ми бачимо по сей день: фотопапір, навіть при наявній можливості робити знімки на цифрові пристрої, не втрачає своєї актуальності. Адже в якості отриманих цим способом фотографій, їх передачі кольору і контрастності, сумніватися не доводиться.

Багато фотографів кажуть: «Поруч з нею і Nikon не валявся». Дійсно, нині процес обробки фотопаперу куди більш спростився.

Однак є ще спеціалісти, які виготовляють фотопапір вдома за допомогою фотоемульсії, а потім заробляють на цьому, чималий капітал. За їхніми словами, саме в фотографіях, зроблених з важкою працею і ангельським терпінням, і є та сама цінність, яку називають «душею фотографії».

Чи є душа в знімках – сказати складно, все-таки це не більше, ніж суб’єктивна реакція, захоплення, схиляння перед талантом автора і так далі. Однак такий товар знаходить свого покупця і цінителя.

 

Між іншим, останнім часом особливим попитом користуються знімки, зроблені на простроченому, виготовленому років зо тридцять тому, радянському фотопапері.

Річ у тому, що фотографії виходять зовсім як в минулі часи – поганий контраст, благородне зерно, переосвітлення, неекспонованість, як би повертають нас на кілька десятків років тому. Звучить, принаймні, поетично, та й виглядає так само – чіпляючи за ретро-струни душі.

Різноманітність асортименту фотопаперу в сучасності відкриває широкий простір для творчості. Різняться вони за типом фотопроцесу (найчастіше використовується негативно-позитивна), типом підкладки, типом емульсії і фактурою поверхні.

Про перші фотографії: http://bigpicture.ru/?p=550097

Як і колесо, винахід фотопаперу і налагоджений фотопроцес, є невіддільною частиною нашого життя, без якої життя було б сірим і нудним – як світ в чорно-білому кіно.

Найбільший європейський фотофестиваль

Баден поблизу Відня з 8 червня по 30 вересня 2018 року пройде найбільший європейський фотофестиваль «La Gacilly» з Франції.

Цього літа гостей і жителів містечка Баден поблизу Відня чекають 35 галерей просто неба з 2000 фотографіями на полотнах розміром до 70 м2. Протягом 4 місяців можна прогулюватися по площах, вулицях і парках імператорського міста і безкоштовно насолоджуватися витворами митців.

Щорічно виставка збирає роботи всесвітньо відомих фотографів, які представляють художній й журналістський напрямок фотомистецтва. Щороку в центрі уваги дві теми – географія і навколишнє середовище. Так, наприклад, в цьому році портретні студії з Африки розкажуть про мрії людей, що живуть на півдні від пустелі Сахара. А репортажні фотографії торкнуться теми відносин людини і тваринного світу.

Читайте більше про фотофестиваль: https://press.austria.info/ru/aktualnoe/2018-aktuelles/fotofestival-la-gacilly-v-badene/

Матерія, що показує прожиті моменти. Що може бути цінніше, ніж згадка про прекрасно прожиті моменти життя?!

Дякуємо, що занурилися разом з нами у світ фотомистецтва та фотодруку!

Всі фото взято з Інтернету, права належать авторам.

Comments are closed.