Цікавості про книги

On Березень 22, 2018, Posted by , In Зручно користувачу,Тема тижня, With Коментарі Вимкнено до Цікавості про книги

Книги та книжкова справа прекрасні не тільки тим, що відкривають нам нові світи, а й своєю здатністю нескінченно дивувати. Від минулих днів до сьогодні про книги, читайте у нашій статті.

«Справи давно минулих днів»

Перший папір був виготовлений з волокон бамбука і деревини тутовогоо дерева. Розрізати такий папір було досить складно, так як він був жорсткий іщільний. Тільки в XIX столітті була винайдена автоматична машина сушіння, яка виготовляла папір.

Найдавніша друкована книга – Cвіток дхарані, яку також називають сутра. Дослідники вважають її найдавнішим з усіх друкованих матеріалів. Текст сутри був надрукований за допомогою букв, вирізаних на дерев’яних заготовках. Сутру знайшли в Південній Кореї в 1966 році під час розкопок фундаменту пагоди Пульгукса. Археологи вважають, що надрукована вона була приблизно в 704 році нашої ери. Нагадаємо, що першою книгою, надрукованою на верстаті, була Біблія Йоганна Гуттенберга в 1454 року.

Раніше книги були недоступні більшості, тому їх приковували в бібліотеках ланцюгами. Ланцюги були досить довгі, щоб зняти книгу з полиці і почитати, але не давали можливості винести книгу з бібліотеки. Ця практика була поширена аж до 18 століття. Дивно, що у наш час так не роблять, можливо тоді усі книги були б на місці =)

Крім того, раніше книги ставили корінцями всередину полки, навіщо – досі незрозуміло. Книги засуджували до тюремного ув’язнення. Так, в Бастилії «сиділа» Французька енциклопедія Дідро і Д’аламбер. Тому що знання завдавали непоправної шкоди мракобісся. Сиділи в тюрмі і відомі письменники. Мігель Сервантес задумав свого «Дон Кіхота» за гратами, Оскар Уайльд написав «Тюремну сповідь», а Ніколо Макіавеллі «Государ».

Деякі факти про книги просто неймовірні. Ми постаралися зібрати найцікавіші і незвичайні.

Одна з найбільш незвичайних книжок в світі – це «Божественна комедія» Данте, написана бенедиктинським ченцем Габріелем Челані на аркуші паперу розміром 80 на 60 см. Всі 14000 віршів легко можна прочитати неозброєним оком, а якщо подивитися на лист з деякої відстані, то бачиш барвисту карту Італії. На цю працю Челані витратив чотири роки.

Лестерський кодекс

Однією з найдорожчих книг у світі є «Лестерський кодекс» Леонардо да Вінчі. Цей науковий трактат присвячений «воді, землі і небесних тіл», надрукований дзеркальним шрифтом тому, щоб його прочитати, потрібно обов’язково озброїтися дзеркалом. Власником «Лестерского кодексу» в даний час є Білл Гейтс, який придбав книгу за двадцять чотири мільйони доларів.

Найдорожчою книгою в даний час вважають унікальний «Апокаліпсис», виданий французом Жозефом Форе. Книга оцінена в 100 мільйонів старих франків. Вона виставлена ​​в музеї сучасного мистецтва в Парижі.

Літературознавці підрахували, що в книгах Шекспіра слово «любов» згадується 2259 разів, в той час як «ненависть» вимовляється всього 229 разів.

Серед найбільш популярних книг в світі, перше місце, безперечно, належить Біблії. Її загальний тираж – шість мільярдів примірників. На другому місці – цитатник Мао Цзедуна, а третє місце дісталося «Володаря кілець».

В середньому люди проводять за читанням 6,5 годин в тиждень.

 

Стівен Блумберг, бібліоклептоман, вкрав понад 23 000 рідкісних книг з 268 бібліотек. Колекція Блумберга оцінювалася в 20 мільйонів доларів.

Жінки читають більше, вони купують 68% всіх книг!

 

Покупці дивляться на передню сторону обкладинки книги близько 8 секунд, а на задню – 15.

Гугл підрахував кількість всіх художніх, публіцистичних і наукових праць в світі. Виявилося, що загальна кількість книг на Землі становить 129 864 880.

 

Книги, що зникають в денному світлі

Аргентинський видавничий дім Eterna Cadencia представив досить оригінальну ідею книги з незвичайним форматом «El libro que no puede esperar» (Книга, яка не може довго чекати). Ця книга надрукована чорнилом, що зникає через 2 місяці після того, як читач вперше відкрив книгу. Книга упакована в спеціальну обгортку із пластику. Як тільки читач зняв і відрив книгу, чорнило починають тускнути через реакцію з сонячним світлом і повітрям, і через 60 днів нічого не залишається від тексту, лише порожні сторінки. Відкласти прочитання такої книги в довгий ящик не вийде.

Декорації у домі Eterna Cadencia

Книги – це не просто папір, це портал у тисячі чарівних світів, що чекають на Вас.

Прагни більшого!

Всі фото та матеріали взято з Інтернету. Права належать авторам.

Comments are closed.